خرید بادام سنگی عمده با قیمت مناسب

بادام سنگی به عنوان یکی از مهم‌ترین انواع بادام درختی در بازار است که ویژگی‌های کیفی مخصوص به خود را دارد. در  این مقاله به آشنایی با بادام سنگی خواهیم پرداخت. برای خرید بادام سنگی عمده با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

خواص بادام سنگی

بادام سنگی همچون سایر بادام درختی‌ها منبع غنی از فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر و پتاسیم هستند. همچنین بـادام دارای ترکیبات دیگری از جمله تیامین، نیاسین و روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث نیز می‌باشد. بنابراین شاید بتوان گفت این مغز در مقایسه با سایر اجزای تشکیل دهنده مخلوط آجیل، بالاترین مواد مغذی را دارد.

کشور ما ایران به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی تولید کننده‌ی انواع بادام‌های با کیفیت ایرانی از جمله بادام سنگی است. از استان‌های تولید کننده‌ی بادام می‌توان به  آذربایجان شرقی و غربی،خراسان، فارس، سمنان، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، کرمان، تهران، زنجان و مرکزی اشاره کرد.

خواص بادام سنگی

فروش بادام سنگی مرغوب

مغز بادام سنگی مانند هر محصول دیگری داری درجه‌بندی‌های کیفی متفاوتی است. همانطور که می‌دانید درجه‌‌ی کیفی یک محصول بر میزان فروش و قیمت آن موثر است. در ذیل به انواع درجه‌بندی‌های کیفی مغز بادام و ویژگی‌های هر کدام می‌پردازیم؛

مغز بادام سوپر

همانطور که از اسم این نوع بادام پیداست این مغز بادام با کیفیت ترین نوع مغز بادام است. جالب است بدانید که خود مغز بادام سوپر به دو نوع دسته تقسیم می‌شود که شامل مغز بادام زرین و مغز بادام معمولی است. از ویژگی‌های ظاهری مغز بادام سوپر این است که صاف و کشیده است و هیچ گونه چروکی ندارد.

مغز بادام سرتی

باید گفت که مغز بادام سرتی یک درجه پایین‌تر از درجه‌‌ی کیفی مغز بادام سوپر است. با این حال مغزی است بدون شکستگی و خوردگی. از ویژگی‌های مغز بادام سرتی این است که تقریبا 50% تک مغز و 50% دوقلو می‌باشد.

مغز بادام لپه

از ضایعات مغز بادام سرتی همچون مغزهای شکسته را در دسته‌ی بادام لپه قرار می‌دهند. مغز بادام لپه نیز در دو دسته  است. لپه درجه یک که درصد شکستگی آن پایین است و لپه معمولی که درصد شکستگی آن بالا است.

مغز بادام معمولی

آخرین دسته از درجه‌بندی‌های بادام، مغز بادام معمولی است. این نوع مغز بادام ترکیبی از همه‌ی درجه‌بندی‌های فوق از سوپر، سرتی، لپه و دوقلو است.

بادام ایران یکی از مراکز با تجربه در زمینه‌ی فروش بادام سنگی مرغوب است.

فروش بادام سنگی مرغوب

قیمت بادام سنگی

اگر قصد خرید بادام سنگی را دارید نکاتی وجود دارد که به شما در تشخیص بادام با کیفیت کمک کند. اولین نکته چشیدن بادامی است که قصد خرید دارید. بادام‌ها به طورکلی باید ترد باشند و طعم خوب و خوشمزه‌ای داشته‌باشند. هر طعم و مزه‌ای غیر از این، نشان‌ از کهنگی بادام دارد. پیشنهاد می‌شود برای اینکه از از یکدست بودن طعم بادام‌ها آگاه شوید بیشتر از یک بادام را بچشید تا احیاناً بادام کهنه و تازه مخلوط نشده‌باشند. یکی دیگر از روش‌های تشخیص بادام، بررسی ظاهری بادام است. اگر بادامی از وسط نصف شود نباید سوراخ یا کپک زدگی داشته‌باشد. همچنین یک مشت بادام باید یکدست و همگون باشد.

برای اطلاع از قیمت بادام سنگی با ما تماس بگیرید.

قیمت بادام سنگی