مرکز فروش آنلاین بادام ربیع

بادام‌های درختی دارای انواع مختلفی هستند. بعضی از آن‌ها مانند بادام سنگی خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از آن‌ها بادام ربیع است. بادام ربیع ویژگی‌هایی دارد که در مطلب پیش‌رو به بیان و بررسی آن‌ها می‌پردازیم. بادامیران مرکز فروش آنلاین بادام ربیع می‌باشد که از آن طریق می‌توانید با کیفیت‌ ترین بادام‌های ربیع را تهیه نمایید.

فروشگاه بادام ربیع

بادام ربیع نوعی از بادام درختی است که از نهالی به بار می‌آورد که برگ‌های پهن و بزرگی دارد و در برابر سرما مقاوم است. نهال بادام ربیع مناسب کاشت به صورت دیم می‌باشد. درخت این نوع بادام نیز مقاوم نسبت به آفات و سرمازدگی می‌باشد. جالب است بدانید که گل‌های این درخت به رنگ صورتی است و جلوه بسیار زیبایی نیز به درخت می‌دهد. بیشترین نهال بادام ربیع در کشور ما در شهرستان شهرکرد است.

از بارزترین ویژگی‌های این بادام پوسته‌ای سفت و سخت است تا جایی که برای شکسته‌شدن نیاز به ابزار مناسبی دارد. مغز این بادام ۳۳ الی ۳۵ درصد از کل بادام را شامل می‌شود. درصد دو قلوزایی این بادام نیز حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد می‌باشد و ظاهر بادام ربیع شبیه تخم مرغ و بیضی شکل است. ارزش غذایی بادام بالا و متنوعی است. این ترکیبات غذایی شامل فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر، پتاسیم، تیامین، نیاسین، روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث می‌باشد.

فروشگاه‌ بادامیران یکی از فروشگاه‌های آنلاین با سابقه‌ی فراوان در زمینه‌ی خرید و فروش بادام‌های درختی دارد.

فروشگاه بادام ربیع

انواع کیفیت‌های بادام ربیع

بادام‌های درختی دارای درجات کیفی مختلف هستند که برای هر کدام از آن‌ها نامگذاری وجود دارد که خوب است با آن آشنا شویم.

مغز بادام سوپر

این نوع با کیفیت ترین نوع مغز بادام است. شامل مغز بادام زرین و مغز بادام معمولی می‌باشد. ظاهر آن صاف و کشیده است.

مغز بادام سرتی

این نوع مغزی بدون شکستگی و خوردگی است. اما از مغز بادام سرتی یک درجه پایین‌تر می‌باشد.

مغز بادام لپه

این نوع مغز از ضایعات مغز بادام سرتی است. دو درجه دارد،‌ لپه درجه یک که درصد شکستگی آن پایین است و لپه معمولی که درصد شکستگی آن بالا است.

مغز بادام معمولی

این نوع مغز بادام نیز مخلوط و ترکیبی از همه‌ی درجه‌‌های کیفی می‌باشد.

انواع کیفیت‌های بادام ربیع

خرید بادام ربیع یا کیفیت

کیفیت مطلوب بادام‌ها و همچنین بادام ربیع را می‌توان با استفاده از دو روش تشخیص داد. اولین و بدیهی‌ترین روش شناخت چشیدن مزه‌ی بادام  است. مزه‌ی اصلی بادام تازه، ترد و خوش مزه است و از مهم‌ترین علامت‌های بادام کهنه، طعم بیات و ماندگی، بوی ترشیدگی، رطوبت و نا می‌باشد. روش دیگر نیز شکل بادام است. بادام‌ها باید یکدست، همگون و فاقد علائمی مثل سوراخ، کپک زدگی، لکه‌های قهو‌ه‌ای و رنگ‌های خوراکی باشد. خوب است بدانید که رنگ خوراکی را می‌توان با استفاده از یک دستمال مرطوب تشخیص دهید.

زمانی که بخواهید بادام را به صورت آنلاین خرید نمایید شاید نگران کیفیت بادام بشوید. در این جا بهتر است از فروشگاهی خرید کنید که سال‌ها در این زمینه فعالیت دارند. بادامیران یکی از این فروشگاه‌ها می‌باشد که می‌توانید بادام‌های با کیفیت را از آن تهیه کنید.

خرید بادام ربیع یا کیفیت