خرید عمده‌ی بادام با قیمت مناسب

بادام از جمله مفزهای پرطرفداری است که به دلیل خواص ویژه‌ای که دارد مصرف آن برای سلامتی بسیار توصیه می‌شود. بادام از جمله‌ آجیل‌هایی است که در شکل‌های مختلف عرضه می‌شود. ما در این مطلب به انواع این شکل‌ها می‌پردازیم. از فروشگاه بادام‌ایران نیز می‌توانید براحتی بادام عمده با قیمت مناسب را خرید کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

بادام بو داده

شاید برای شما نیز سوال باشد که بو دادن بادام چه اثری در آن دارد؟

بو دادن، ترکیب شیمیایی و رنگ بادام را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود رطوبت و تُردشدگی آن کاهش یابد. درنتیجه وزنش کمتر می‌شود. به همین دلیل است که در وزن‌های برابر، میزان چربی مغزی که بو داده‌ شده است کمی بیشتر است. برخی تحقیقات نشان‌دهنده‌ی این است که بودادن مغز، چربی کل را تغییر نمی‌دهد، اما ساختار مغز تغییر می‌کند. بودادن با روغن، تاثیری در میزان چربی مغز ندارد چون مغز به‌طور طبیعی چربی بالایی دارد و توانایی جذب چربی بیشتری را عملاً ندارد.

خوب است بدانید که مغزها سرشار از چربی‌های اشباع‌نشده هستند، این چربی‌ها، چربی های مفیدند و حتی کلسترول خون را کم می‌کنند. اگر با دمای بالا به مدت طولانی بو داده شود، بیشترین تأثیر را در تخریب این چربی‌ها دارند.

بادام بو داده

روش بو دادن بادام

عموم مردم مغز بادام طعم‌دار و بو داده را دوست دارند و می‌پسندند، به علت اینکه خوشمزگی بیشتری دارد. بو دادن فرآیندی است که در آن با حرارت مستقیم و بدون استفاده از روغن و آب به عنوان انتقال دهندگان حرارت، مغز بادام خشک و پخته مي‌‌گردد. بر خلاف دیگر روش‌های حرارت دهی، بو دادن به منظور خشکاندن و پختن مغز بادام استفاده مي‌‌شود. در یک ماهی‌تابه‌ی گود و دستگاه‌های مخصوص برشته‌سازی مثل آون توستر و مایکروويو بو دادن انجام مي‌شود. فرآیند بو دادن در حقیقت یک عملیات شیمیایی است که ترکیب پروتئین‌ها را تغییر مي‌‌دهد، این عمل باعث تغییر طعم و مزه‌ی بادام مي‌‌شود. گاهی از موادی مثل آبلیمو، سرکه، نمک، شکر و زعفران در حین بود دادن استفاده مي‌کنند تا بادام خوشمزه‌تر شود. خوب است بدانید که حرارت و اضافه کردن مواد طعم‌دار مختلف بر خواص مواد مغذی آجیل‌‌ها و قابلیت جذب این مواد مغذی تاثیر مي‌‌گذارد.

روش بو دادن بادام

انواع مغز بادام

همانطور که بادام دارای انواع مختلفی مثل بادام درختی، هندی و … است. مغر بادام نیز انواع مختلفی دارد. برای نمونه مغز بادام سوپر، مغز بادام سرتی، مغز بادام لپه و مغز بادام معمولی هستند که در این جا برای هر کدام  توضیح مختصری داده خواهد شد.

مغز بادام سوپر: به باکیفیت ترین نوع مغز بادام را می‌گویند که دارای دو نوع زرین و معمولی است. به صورت صاف و کشیده و بدون هیچ گونه چروکی است.

مغز بادام سرتی: مغزی است بدون شکستگی و خوردگی که تقریبا 50% تک مغز و 50% دوقلو می باشد.

مغز بادام لپه: از ضایعات مغز بادام سرتی مثل مغز های شکسته تشکیل می‌شود. مغز بادام لپه در دو شکل است: لپه درجه یک که درصد شکستگی آن کم است و لپه معمولی که درصد شکستگی آن بالاست.

مغز بادام معمولی: ترکیبی است از سوپر، سرتی، لپه و دوقلو.

انواع مغز بادام