خرید عمده‌ی انواع بادام درختی

بادام‌ها یکی از انواع آجیل‌ها هستند که سرشار از مواد مغذی می‌باشند. شاید توجه داشته‌ باشید که در آجیل‌ها به انواع مختلفی از بادام‌ها برمی‌خورید. در این مقاله به بررسی انواع بادام درختی خواهیم پرداخت. ضمناً برای اینکه انواع بادام‌ را از خود تولیدکننده خرید کنید می‌توانید از همین فروشگاه اقدام فرمایید.

مواد مغذی بادام

مغز بادام درختی سرشار از انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین B و E، چربی های غیراشباع مفید و بی ضرر و مواد معدنی فراوان است که به تنهایی می‌تواند انرژی مورد نیاز روزانه‌ی فرد را تأمین کند. به همین دلیل برای قرار گرفتن جهت میان وعده، مخصوصاً میان وعده‌ی کودکان بسیار با ارزش است.

شاید جالب باشد که بدانید که درخت بادام، بومی ایران و آسیای غربی است و در آب و هوای گرم و معتدل کشت می‌شود. این درخت از آسیا به دیگر کشورها منتقل شده‌است و هم اکنون نیز از بزرگترین تولیدکننده‌های بادام درختی ایالات متحده و اسپانیا هستند. همچنین ایران نیز در رده‌ی پنجم تولیدکنندگان قرار دارد.

عرضه‌ی عمده‌ی انواع بادام درختی

بادام سفید

این نوع بادام از محبوب‌ترین و رایج‌ترین بادام‌هایی است که مصرف می‌شود و بسیار طعم آشناست. نهال این نوع بادام زودگل است. ویژگی‌ مغز آن این است که سفید، ترد و خوشمزه‌ است. این نوع بادام هم مثل دیگر بادام‌ها به دو شکل خام و تفت داده شده ارائه می‌شود. همچنین درکیک‌ها و شیرینی‌های خانگی یا قنادی نیز برای تزیین کاربرد دارد.

بادام ربیع

ظاهر میوه‌ی این نهال به شکل تخم‌مرغ است. عموماً نهال این بادام دوقلو محصول می‌دهد. به دلیل ویژگی‌های مقاومتی که دارد به صورت دیم نیز کشت می‌شود. پوست چوبی آن سخت و طعم خود آن نیز شیرین است.
ازبادام ربیع در آجیل و صنایع شیرینی‌پزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بادام ربیع بسیار شبیه بادام مامایی است و به همین دلیل در بازار قیمت مشابهی دارد و گاهی هم جایگرین همدیگرند.

بادام مامایی

درخت بادام مامائی دیرگل است و مقاوت زیادی در برابر آفت‌ها دارد. در عوض میوه‌ی آن زودرس است. پوسته‌ی آن نیز نسبت به بادام‌های دیگر نازک‌تر می‌باشد.
مغز آن با طعم شیرین، ملایم و خوشمزه است.

بادام مامایی در صادرات اهمیت زیادی دارد. این بادام را به صورت پودر و خلال و یا در آجیل نیز استفاده می‌کنند. همچنین در محصولات آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد.

بادام سنگی

دلیل این نام گذاری پوسته‌ی سفت و سخت این بادام است که بر خلاف پوسته‌ی بادام پوست کاغذی است. خوبی این نوع بادام این است که برای کشت نیاز به آب فراوانی ندارد. بادام سنگی در صنایع دارویی و غذایی نیز کاربرد دارد. این نوع بادام مانند سایر بادام‌ها به انواع مختلف درجات کیفی تقسیم می‌شود.

بادام پوست کاغذی

بادام پوست کاغذی دارای پوسته‌ی چوبی نازک است و استحکام پوسته‌ی اصلی را ندارد. راحت شکسته و دانه‌اش به راحتی جدا می‌شود. بادام پوست کاغذی را در سه دسته‌ی شور، بوداده و خام در بازار عرضه می‌کنند.
باید اشاره کرد که این بادام از جمله بادام‌هایی است که بیشترین کاربرد را در آجیل‌های ایرانی دارد.

عرضه‌ی عمده‌ی انواع بادام درختی