خرید و فروش انواع بادام درختی با قیمت مناسب

درخت بادام از درخت‌های بومی کشور است و کشور ما یکی از بهترین کشورها در تولید بادام‌ درختی است. بادام درختی انواع مختلفی دارد که در این مطلب به بررسی ویژگی‌های هر کدام و فرآورده‌های مختلف آن می‌پردازیم. بادامیران نیز مرکزی است که در آن خرید و فروش انواع بادام درختی با قیمت مناسب انجام می‌پذیرد.

خرید عمده‌ی انواع بادام درختی

بادام درختی در مزه و طعم مشابه است و شیرین است اما این بادام‌ها انواع مختلفی دارد که بر اساس ویژگی‌های آن‌ها به نام‌های مختلف دسته‌بندی می‌شود. مهم‌ترین بادام‌ها را می‌توان بادام سنگی، کاغذی، مامایی و تلخ دانست که این مورد آخر در مزه با سایر بادام‌ها متفاوت است.

بادام کاغذی

بادام‌ها معمولاُ پوسته‌ای سفت دارند. بادام کاغذی بادامی است با پوسته‌ای نازک به طوری که با فشار دست شکسته می‌شود و دسترسی به مغز آن به راحتی امکان‌پذیر است. این نوع بادام را با پسته‌ی خندان مقایسه می‌کنند. باید گفت به این بادام بادام منقا نیز می‌گویند.

بادام سنگی

بادام‌های سنگی پوسته‌ی سفت و سختی دارند و براحتی قابل شکستن نیستند. بادام سنگی خود انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها بادام ربیع است. ظاهر میوه بادام ربیع به شکل تخم مرغ و بیضی شکل است. در خصوص مغز این بادام نیز باید گفت که مغز این بادام ۳۳ الی ۳۵ درصد می باشد.درصد دوقلو زایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد است.

بادام مامایی

بادام مامایی از مهم‌ترین بادام‌های درختی است. پوسته‌‌ی بادام مامایی سفت و سخت است و مغز آن کشیده است، همچنین پوسته‌ی این بادام نیز دارای رنگ روشن و طلایی‌ است. بادام مامایی یکی از گزینه‌های مهم در تجارت جهانی بادام‌های درختی ایرانی است.

بادام تلخ

بادام‌هایی که در بالا به آن اشاره شد از دسته‌ بادام‌های شیرین و کاملاً قابل خوردن هستند اما بادام تلخ مزه‌ی تلخی دارد. مهم‌ترین نکته در مورد این بادام این است که برخلاف بادام شیرین دارای سمی است که نسبت به بادام شیرین بسیار بیشتر است به طوری که خوردن ۷ عدد از آن خطر کشندگی دارد. بیشتر کاربرد بادام تلخ در تهیه‌ی روغن آن است.

برای خرید انواع بادام‌های درختی به صورت عمده یا جزئی می‌توانید با این مرکز فروش تماس حاصل نمایید یا سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

خرید عمده‌ی انواع بادام درختی

فرآورده‌های بادام درختی

بیشترین استفاده‌ی بادام درختی شاید در آجیل به عنوان نوعی خشکبار باشد اما بادام‌ درختی کاربردهای دیگری نیز دارد. در ادامه به برخی از کاربردهای بادام درختی اشاره می‌کنیم.

روغن بادام

روغن بادام را مهم‌ترین فرآورده‌ی بادام درختی می‌توان دانست.  این فرآورده بسیار با ارزش‌ است چرا که ماده‌ای مهم برای سلامت جسمی و زیبایی است که مخصوصاً در بهبود مشکلات پوست و مو موثر است.

خلال و پرک بادام

خلال بادام و پرک بادام از نوع دیگری از فرآورده‌هایی بادام هستند که در صنایع غذایی، شیرینی پزی و کیک پزی کاربرد دارد.

شیر بادام

شیر بادام یکی دیگر از فرآورده‌های بادام است که در منزل هم براحتی قابل تهیه است و برای کسانی که مشکل گوارشی دارند امکان استفاده از شیر معمولی را ندارند یکی از بهترین جایگزین‌ها برای استفاده از شیر معمولی است.

فرآورده‌های بادام درختی