مرکز فروش انواع بادام ایرانی

بادام‌ها مغزهای خوشمزه و مغذی پرطرفداری هستند که با بسیاری از ذائقه‌ها تناسب دارند. فروشگاه پیش رو مرکز فروش عمده‌ی انواع بادام ایرانی می‌باشد که با خرید بی‌واسطه می‌توانید از مزایای این آجیل پرطرفدار بهره‌مند شوید.

خواص بادام

 بادام‌ها خواص فراوانی دارند. برای مثال بادام درختی که به ارژن نیز مشهور است، به دو نوع بادام تلخ و بادام شیرین تقسیم می‌شود. طبع بادامِ درختی گرم و تر است و حاوی  مواد معدنی، ویتامین و… می‌باشد. ترکیبات و ارزش غذایی بالای بادام درختی باعث شده که آن را به یک سوپرغذا تبدیل کند که نه تنها تأمین‌کننده‌ی انرژی باشد بلکه در پیشگیری و درمان بیماری‌ها نیز موثر واقع شود.

بادام شیرین به دو شکل خام و بو داده به عنوان آجیل مصرف می‌شود. همچنین نوع خام آن برای تهیه آرد، روغن، سس سالاد، کره و شیر به کار برده می‌شود.

خواص بادام

خرید بادام ایرانی

مراکزی که بادام ایرانی تولید می‌شود متفاوت است و مرکز خاصی را نمی‌توان نام برد. اما بادام درختی در استان فارس و استان چهارمحال بیشتر از استان های دیگر کشت و تولید می‌شود. انواع بادام زمینی مرغوب نیز در شهرهای شمال کشور مخصوصاً آستانه اشرفیه و پارس آباد مغان در همدان کشت می‌شود که بسیار بادام‌های معروفی می‌باشند. بهترین مکان برای رشد و پرورش درخت بادام هندی نیز مناطق گرمسیری است. در ایران چابهار یکی از مناطق خوب برای تولبد بادام هندی است.

باید گفت که درخت بادام ویژگی‌هایی دارد که آن را با بیشتر مناطق کشور سازگار می‌کند و در واقع بومی منطقه‌ی خاورمیانه است. طبق آمارها امروزه بیشترین تولید و صادرات را در زمینه‌ی بادام درختی در دنیا آمریکا، اسپانیا و سوریه به خود اختصاص داده‌است. ایران نیز به خاطر داشتن بادام‌های معروف و خوش‌طعم ایرانی خود، در میزان تولید و صادرات بادام درختی رتبه پنجم جهان را کسب کرده‌است. باید اشاره‌کرد که بادام ایرانی از لحاظ طعم و ارزش غدایی نسبت به بادام‌‌های دیگر دنیا کیفیت بالاتری دارد و جالب است بدانید که به همین دلیل خریداران اروپایی و آمریکایی با وجود قیمت بالای بادام درختی ایرانی نسبت به بادام دیگر کشورها، نوع ایرانی را خریداری می‌کنند.

خرید بادام ایرانی

فروش اینترنتی بادام ایرانی

چرا فروش اینترنتی؟  فروش اینترنتی باعث می‌شود با حذف واسطه، برای هر دو سمت خریدار و مشتری دارای منافع بیشتری وجود داشته‌باشد، چرا که کشاورزان و باغداران می توانند محصولات خود را خودشان به تمام نقاط کشور عرضه کنند و سود مکفی را ببرند و خریداران نیز با خرید از تولیدکننده می‌توانند از کیفیت محصول، مطمئن‌تر باشند. انواع بادام درختی به وفور در مناطق مختلف ایران تولید می‌شود و چون عضو ثابت و همیشگی آجیل‌های ایرانی بوده و هست با استقبال خریداران مواجه می‌شود. در سالهای اخیر به دلیل افزایش قیمت پسته، بادام گویی جایگزین این محصول در آجیل شده‌است. چرا که بادام های درختی به مراتب قیمت‌های مناسب و مقرون به صرفه‌ای دارند.

مصارف بادام درختی هم برای مصرف خوراکی است و هم در صنایع دارویی، بهداشتی و آرایشی مورد استفاده می‌باشد. همچنین بادام‌ها را علاوه بر مغز، با پوسته، خلال، پودر و دیگر اشکال متنوع برای مصارف مختلف به کار می‌برند.

فروش اینترنتی بادام ایرانی