خرید انواع بادام از تولید کننده

بادام‌ها از انواع آجیل‌های بسیار مفید و مغذی و سرشار از خواص درمانی فراوانند. بادام‌ها به انواع مختلف دسته‌بندی می‌شوند که در این مقاله به آشنایی آن‌ها خواهیم پرداخت. خرید انواع بادام از تولیدکننده در فروشگاه اینترنتی پیش رو براحتی میسر است. با ما همراه باشید.

بادام هندی

کاشو یا بادام هندی بادامی است با ظاهری شبیه لوبیا یا کلیه. تاریخچه‌ی این بادام به جنوب شرقی برزیل برمی‌گردد که امروزه در بین مردم تمام جهان محبوبیت دارد. امروزه از کشورهایی که بیشترین تولید بادام هندی را دارند می‌توان به هند، تانزانیا، موزامبیک، نیجریه و برزیل اشاره کرد.

جالب است بدانید که در برخی کشورها مانند برزیل و نیجریه از این دانه، کره ی نرم خوش‌مزه ای درست می‌کنند که بسیار مطبوع است. این کره از چرخ کردن و فشرده کردن بادام هندی به دست می‌آید.

بادام هندی

بادام زمینی

بادام زمینی یکی دیگر از بادام‌های بسیار خوشمزه‌ است که طرفداران زیادی برای مصرف دارد. باید گفت که بادام زمینی از خانواده‌ی نخود فرنگی و عدس می‌باشد. گل‌های بادام زمینی روی زمین رشد می‌کنند و به دلیل وزن سنگین آنها به درون زمین نفوذ کرده و بادام‌ها در داخل زمین رشد کرده و بزرگ می‌شوند.

از فشردن بادام زمینی کره‌ی خوشمزه‌ای نیز تهیه می‌کنند که بسیار برای صبحانه و میان وعده، مفید و مغذی است.

بادام زمینی

بادام درختی

خود بادام درختی انواع مختلف دارد؛

بادام سنگی

دلیل این نام گذاری این است که پوسته‌‌ی آن سفت و محکم است و برای در آوردن مغز آن، حتماً باید شکسته شود. در هنگام کشت این بادام لزوماُ نیاز به آب فراوان نیست و حتی و به صورت دیم هم کاشت می‌شود. باید اشاره کرد که بادام سنگی را در صنایع دارویی و غذایی استفاده می‌کنند. این نوع بادام نیز مانند سایر بادام‌ها به انواع مختلف کیفی تقسیم می‌شود.

 

 

بادام پوست کاغذی

دلیل نامگذاری این بادام، پوسته‌ی چوبی آن است که نازک است و استحکام پوسته‌ی اصلی را ندارد. راحت شکسته می‌شود و دانه‌اش جدا می‌شود. جالب است بدانید که بادام منقا نیز به همین بادام می‌گویند. باید اشاره کرد که این بادام  از جمله بادام‌هایی است که بیشترین کاربرد را در آجیل ایرانی دارد.

 

بادام مامایی

بادام مامایی در صادرات اهمیت زیادی دارد. این بادام را عموماً به صورت پودر و خلال استفاده می‌کنند، البته که در آجیل نیز هم کاربرد دارد. بادام مورد استفاده در محصولات آرایشی، بادام مامایی است. چرا که چربی خوبی دارد و در تولید صابون می‌تواند کاربردی باشد.

 

بادام ربیع

میوه این نهال به شکل تخم مرغ بوده و بیضی شکل است. پوست چوبی آن سخت است و طعم آن شیرین است. به صورت دیم نیز امکان کاشت دارد. این بادام را در صنایع خشکبار و همچنین صنایع شیرینی‌پزی مورد استفاده قرار می‌دهند.
جالب است بدانید که بادام ربیع، شبیه بادام  مامایی است. به همین دلیل در بازار قیمت مشابهی دارند و گاهی هم به عنوان جایگزین می‌تواند استفاده شود.

 

بادام سفید

این بادام نیز از بادام‌های زود گل است و مغز سفید، ترد و خوشمزه‌ای دارد. این نوع بادام را بیشتر به صورت خام و تفت داده شده در آجیل به‌کار می‌برند. همچنین برای تزیین انواع کیک و شیرینی نیز کاربرد دارد.

بادام درختی