مرکز خرید بادام با کیفیت

بادام هندی یکی از انواع بادام‌های خوشمزه‌‌ای است که علاقه‌مندان زیادی دارد. برای آشنایی با خواص این نوع بادام و فرآورده‌های آن با ما همراه باشید. همچنین باید گفت سایت بادام‌ایران یک مرکز خرید بادام‌ هندی با کیفیت است.

خواص بادام هندی

بادام هندی دارای میزان ۳۰ درصد کربوهیدرات است و ۴۴ درصد آن هم چربی مفید می‌باشد. بادام هندی یکی از مغزهای سرشار از پروتئین است. همچنین مس، کلسیم، منیزیم، ‌آهن، فسفر، پتاسیم، و روی فراوانی دارد. مقدار سدیم در بادام هندی بسیار اندک است. همچنین انواع ویتامین‌ها از جمله C، B1، B2، B3 (نیاسین)، B6،‌ فولات،‌ E، K را داراست.

از موارد احتیاطی مصرف بادام هندی باید گفت مقادیر زیاد اگزالاتی که یادام دارد اگر در مصرف آن زیاده‌روی شود موجب سنگ کلیه و سنگ کیسهٔ صفرا می‌شود. بنابراین یادام هندی برای بیماران کلیوی یا کسانی که کلیه یا کیسهٔ صفرای‌شان را در آورده‌اند، ممنوع‌الاستفاده است. از عوارض دیگر آن در صورت زیاده‌روی، جذب کلسیم را کم می‌‌کند یا امکان حساسیت داشتن بعضی افراد است. برخی افراد نیز ممکن است با خوردن آن دچار مشکلات گوارشی بشوند. همچنین بادام‌هندی بو داده بخاطر وجود نمک زیاد ممکن است موجب مشکلات فشارخون شود.

خاص بادام هندی

خرید عمده‌ی بادام هندی

با خرید عمده‌ی بادام هندی می‌توان علاوه بر مصارف معمولی از فرآورده‌های که با بادام هندی می‌توان تهیه کرد نیز بهره‌مند شد.

بادام هندی از نوع بادام‌هایی است که با چرخ‌کردن و فشردن مغز آن می‌توان کره درست کرد. کرهٔ بادام هندی از انواع کره‌های نرم و بسیار خوشمزه است و می‌تواند جایگزین کرهٔ بادام زمینی باشد چرا که چربی کمتری نیز دارد.

از پوست بادام هندی روغن تهیه‌ می‌شود. روغن بادام هندی فواید محسوسی برای پوست و مو دارد. این روغن خوشبو است و حالت‌دهندگی خوبی برای موها دارد.

شیرِ بادام هندی ار دیگر فراورده‌های بادام هندی است. این نوشیدنی خوشمزه‌ را می‌توان براحتی درست کرد. برای درست‌کردن این نوشیدنی، بادام هندی بدون نمک را خیس کنید و با آب و شیرین‌کننده‌ای مثل عسل یا شکر با استفاده از دستگاه همزن بزنید و تهیه کنید.

جالب است بدانید که درخت بادام هندی نیز محصول دیگری هم دارد که به آن سیب بادام هندی می‌گویند. مزه‌‌ی آن خوب است و ویتامین C زیادی دارد. سیب بادام هندی را کنسرو کرده و یا سرکه و مربا درست می‌کنند.

همچینی می‌توانید از ترکیب فلفل قرمز، سیر، سس سویا، زنجبیل، آب و کرهٔ بادام هندی سس خوشمزه‌ای نیز تهیه کنید.

خربد عمده‌ی بادام هندی

انواع بادام هندی

بادام هندی‌‌ای که در بازار موجود است مانند سایر بادام‌ها یا خام و یا تفت داده شده و درواقع بو داده‌است. برای نگهداری از بادام‌هندی که خریده‌اید بهتر است  آن‌ها را در ظرف‌هایی با درب بسته بگذارید و در جایی قرار دهید که به دور از گرما باشد. در یخچال یا فریزر نیز می‌توان نگه داشت. مغز بادام هندی بخاطر چربی زیادی که در خود دارد موجب می‌شود خیلی زود تندمزه و فاسد بشود چرا که چربی آن درمجاورت هوا اکسید می‌شود.

انواع بادام هندی