لیست قیمت انواع بادام در بازار تهران

ایران یکی از کشورهایی است که انواع مختلفی از بادام‌ها در آن کشت می‌شود. در این مقاله به آشنایی با انواع مختلف بادام‌ها در دسته‌های متنوع می‌پردازیم. اگر قصد تهیه‌ی این بادام‌ها را دارید برای اطلاع از قیمت انواع بادام در بازار تهران بصورت عمده با بادام ایران تماس حاصل فرمایید.

فروش عمده‌ی انواع بادام

در ابتدا باید اشاره کرد که بادام‌ها دسته‌بندی‌های مختلفی دارند. این دسته‌بندی‌ها شامل بادام درختی، بادام هندی و بادام زمینی است. خود بادام درختی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

بادام درختی

بادام سنگی: بادام سنگی است بادامی با پوست سخت است که برای رسیدن به مغز آن حتماً باید پوستش را بشکنید. این بادام بیشتر به صورت شور و تفت داده شده استفاده می‌‌شود. همچنین در صنایع دارویی و غذایی کاربرد فراوانی دارد.

بادام پوست کاغذی: این بادام نقطه مقابل بادام سنگی است چرا که پوست آن مثل کاغذ ظریف است و براحتی شکسته می‌شود. باید گفت که به این بادام، منقا نیز می‌گویند. بادام پوست کاغذی یکی از محبوب‌ترین بادام‌ها در آجیل و خشکبار است. این بادام را نیز می‌توان علاوه بر مصرف خام به صورت شور و بو داده نیز مورد استفاده قرار داد.

بادام مامایی: بادام مامایی یکی از بادام‌هایی است که علاوه بر مصرف داخلی، مقدار زیادی از آن نیز صادر می‌گردد. پوسته‌ی این بادام نیز در مقایسه با بادام های دیگر نازک‌تر است. از بادام مامایی علاوه بر استفاده در آجیل به صورت پودر و خلال بادام در صنایع غذایی استفاده می‌کنند. همچنین این بادام در صنایع بهداشتی آرایشی نیز کاربرد دارد.

بادام سفید: مغز این بادام، سفید، ترد و خوشمزه است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین بادام‌ها در بازار می‌باشد. از این بادام علاوه بر مصرف در آجیل، در موارد کیک و شیرینی پزی نیز استفاده می‌شود.

بادام تلخ: این بادام طی فرآیندی شیرین می‌شود و جالب است بدانید که طعم شیرین و خوبی نیز دارد.

بادام هندی

دسته‌ی دیگر که باید در این جا به آن اشاره شود بادام هندی است. بادام‌ هندی به دلیل طعم متفاوت و خوشمزه‌ی آن بسیار طرفدار دارد. شکل ظاهری این بادام شبیه کلیه یا دانه‌ی لوبیا است. جالب است بدانید که به بادام هندی کاشو نیز می‌گویند. باید گفت که از بادام هندی کره‌ی بسیار خوشمزه‌ای تهیه می‌شود.

بادام زمینی

و آخرین دسته‌‌ی بادام‌ها، بادام زمینی است که میو‌ه‌ی آن در دل خاک رشد می‌کند و به همین علت به آن بادام زمینی گفته می‌شود. بادام زمینی یکی از خوش خوراک‌ترین بادام‌ها است که ترد و خوش طعم است. مهم‌ترین فرآورده‌ی بادام زمینی کره‌ی بادام زمینی است که بسیار مغذی و خوشمزه است و برای صبحانه و میان وعده‌ها یکی از بهترین گزینه‌هاست.

فروش اینترنتی بادام عمده

انواع مغز بادام در بازار

بادام‌ها از هر دسته‌ای که باشند در انواع مزه‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند. ازجمله آن‌ها، بادام خام و یا شور و تفت داده یا اصطلاحاً بو داده‌است. عموماً افراد از بادام‌های طعم دار بیشتر استقبال می‌کنند.

از انواع دیگر عرضه‌ی بادام در بازار نیز، عرضه بادام با پوست و یا بادام به صورت صرفاً مغز است.

توصیه می‌شود اگر بادام را به صورت اینترنتی خرید می‌کنید از فروشگاه‌های مطمئن و با سابقه در این حوزه خرید کنید.

انواع مغز بادام در بازار