قیمت انواع بادام درختی به صورت عمده

بادام ایران یکی از مراکز عرضه‌ی انواع بادام درختی است. در این مقاله به انواع این نوع بادام و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. برای اطلاع از قیمت انواع بادام درختی به صورت عمده با ما تماس بگیرید.

مرکز فروش انواع بادام درختی

بادام درختی‌ها یکی از دسته‌های بادام‌های موجود در بازار هستند. بادام درختی یکی از پرطرفدارترین بادام‌هاست که خود به انواع مختلف با ویژگی‌های مختلف تقسیم می‌گردد که در این جا به ۳ نوع آن اشاره می‌شود.

بادام سنگی: بادام سنگی بادامی‌ است با پوسته‌ی سفت و سخت. به همین دلیل است که این بادام به بادام سنگی معروف است. بادام سنگی از آن دسته بادام‌هایی است که در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد.

بادام پوست کاغذی: بادام پوست کاغذی یک دیگر از بادام‌هاست. بادام کاغذی یا پوست کاغذی پوسته‌ی بسیار نازکی دارد و به راحتی با نیروی دست قابل شکستن است. جالب است بدانید که بادام منقا همان بادام کاغذی است.

بادام مامایی: بادام مامایی بادامی است که پوسته‌ی سفت و مغز خوشمزه‌ای دارد. این نوع بادام به دلیلی چربی خوبی که دارد در صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می‌شود.

از انواع دیگر بادام نیز می‌توان به بادام سفید و بادام تلخ اشاره کرد.

مرکز فروش انواع بادام درختی

خرید بادام از تولید کننده

ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل ویژگی‌های آب و هوایی، بسیار موقعیت مناسبی برای کشت انواع بادام از جمله بادام درختی دارد. به همین دلیل بادام ایرانی یکی از خوشمزه‌ترین خشکبارها در بازار تجارت جهانی است و مشتریان زیادی دارد. امروزه بادام مامایی یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین گزینه‌های صادرات بادام است.

بیشترین مناطقی که در ایران محصول بادام درختی کشت می‌شود، استان‌های چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، فارس، آذربایجان شرقی، کرمان، مرکزی و زنجان هستند. در این میان استان چهار محال و بختیاری، مخصوصاً شهر سامان از مهم‌ترین مراکز تولید بادام هستند.

از ویژگی‌های خرید بادام از بادام‌ایران خرید از تولیدکننده است. در واقع بادام از باغدار و تولید کننده خریداری می‌شود. این  مسئله از دو  لحاظ قابل تأمل است، در درجه‌ی اول اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت محصول وجود دارد و در درجه‌ی‌ دوم مسئله حذف واسطه تاثیر مهمی بر قیمت بادام می‌گذارد.

خرید بادام از تولید کننده

 

فرآورده‌های بادام

بادام درختی سرشار از مواد مغذی و ترکیبات مفیدی مانند ویتامین E، کلسیم، فسفر، آهن و منیزیم، پروتئین، فیبر، منگنز، ریبوفلاوین، فسفر و چربی‌های سالم مورد نیاز بدن است. از دیگر موارد ترکیبات این بادام می‌توان به روی، سلنیوم، مس و نیاسین اشاره کرد.

بادام از دسته‌ی محصولاتی است که علاوه بر مصرف مستقیم امکان بهره‌وری از آن در موارد مختلف را دارد. بادام می‌تواند فرآورده‌های متنوعی داشته‌باشد از جمله:

روغن بادام: روغن بادام از محصولاتی است که کاربرد و خواص فراوانی در موارد آرایشی، بهداشتی و درمانی دارد.

شیر بادام: کسانی که به دلایل گوارشی با لاکتوز مشکل دارند نمی‌توانند از شیر استفاده کنند. شیر بادام یکی از بهترین گزینه‌ها و جایگزین‌هاست چرا که بادام دارای کلسیم فراوان است.

خلال و پرک و آرد بادام: خلال، پرک و آرد بادام یکی از فرآورده‌های مهم و کاربردی در تهیه‌ی انواع مختلفی از غذا، دسر، کیک و شیرینی است.

فرآورده‌های بادام