لیست قیمت انواع بادام خام در ایران

بادام‌ها یکی از محصولاتی هستند که دارای فواید فراوان می‌باشند و از آن‌ها و فرآورده‌هایشان در موارد مختلف استفاده‌های فراوانی می‌شود. بادام خام یکی از انواع شکل مصرفی بادام است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. برای اطلاع از لیست قیمت انواع بادام خام در ایران با سایت بادام ایران تماس بگیرید.

خرید اینترنتی بادام خام

مغز بادام‌ها چه در آجیل‌ها چه به صورت مستقل در انواع مختلف، در بازار عرضه می‌شوند. از قبیل بادام ساده یا همان خام، بادام شور و بو داده و حتی بادام شیرین که در آجیل‌های شیرین کاربرد دارد. در هر صورت بادام‌ها خواص فوق‌العاده ای دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم. ممکن است انجام حرارت دهی و بو دادن بادام‌ها، تغییرات شیمیایی در آن‌ها ایجاد کند. بنابراین انتخاب بادام خام مفیدتر است.

بادام و قلب و عروق: بادام خام حاوی مقدار زیادی چربی سالم است که منجر به بالا رفتن سطح کلسترول سالم و موردنیاز بدن می‌شود. کلسترول مضر و غیر سالم یکی از عوامل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

بادام و فشار خون: میزان پتاسیم بیشتر بادام به نسبت سدیم با رساندن مایع بیشتر از جریان خون و انتقال آن‌ها به سلول‌ها منجر به کاهش یافتن فشار خون می‌شود.

استحکام استخوان: بادام به دلیل اینکه منبعی از کلسیم، منیزیم و فسفر است می‌تواند در حفظ استخوان‌ها و دندان‌های سالم و قوی بسیار موثر باشد. این مورد مخصوصاً برای کهنسالانی که از مشکلات پوکی استخوان رنج می‌برند و کودکان که استخوان و دندان‌هایشان در حال شکل گیری است مفید است. کمبود کلسیم، منزیم و فسفر می‌تواند سبب پوکی استخوان شود. همچنین مصرف منیزیم برای سلامتی استخوان از این نظر بسیار مهم است که به تنظیم میزان کلسیم و ویتامین D بدن کمک می‌کند.

بادام و اسپاسم‌های عضلانی: منیزیم بالا و پتاسیم در بادام، موثر در انتقال خون و اکسیژن به عضلات است. آن‌ها همچنین به عروق خونی کمک کرده و در آرامش یافتن عضلات از تنش موثر هستند. بنابراین اکسیژن و سایر مواد مغذی می‌توانند سلول‌ها را تغذیه کرده و از گرفتگی عضلات جلوگیری کنند.

بادام و کاهش وزن: اگر از افرادی هستید که فکر می‌کنید خوردن تنقلاتی مثل بادام باعث چاق شدن شما می‌شود باید گفت اتفاقاً بادام خام به جلوگیری از افزایش وزن کمک ‌می‌کند. زیرا که دارای فیبر است و فیبرها باعث احساس سیری می‌شوند.

بادام و پوست و زیبایی: بادام حاوی ویتامین E بالایی است، بنابراین در جوان سازی، روشن سازی پوست و همچنین لطافت پوست بسیار موثر است.

خرید بادام خام

فرآورده‌های بادام

مغز بادام، فواید فراوانی دارد از قبیل چربی‌های غیر اشباع، فیبر، پروتئین گیاهی، روی، مس، کلسیم و منیزیم. علاوه بر این بادام دارای انواع ویتامین‌ها نیز می‌باشد که به سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها کمک می‌کند. کلسیم موجود در صد عدد بادام با کلسیم یک لیوان شیر برابر است.

برای اینکه از مزایای بادام بهره مند شوید علاوه بر مصرف جداگانه می‌توانید در حریره‌ی بادام، بستنی‌، کیک و شیرینی و یا انواع غذا ها و دسرها استفاده کنید.

ناگفته نماند که حتی از بادام، نوشیدنی مغزی به نام شیر بادام نیز می‌توان تهیه کرد.

فرآورده‌های بادام