لیست قیمت انواع بادام درختی ایرانی

بادام‌های درختی یکی از انواع بادام‌هایی است که در ایران کشت و تولید می‌شود. بادام درختی درای انواع مختلفی است که هرکدام ویژگی‌های مختلفی دارند که بر همین اساس به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. برای اطلاع از لیست دقیق قیمت انواع بادام درختی ایرانی با ما در فروشگاه اینترنتی بادام‌ایران تماس بگیرید.

خرید اینترنتی انواع بادام شیرین

بادام‌های درختی در مزه دو نوع دارد که یکی از آن‌ها بادام شیرین است و دیگری بادام تلخ. تعداد انواع بادام‌هایی که در دسته‌ی بادام شیرین جای می‌گیرند بیشتر از بادام تلخ هستند. به طور کلی مهم‌ترین انوا بادام شیرین شامل بادام منقا، بادام ربیع، بادام مامایی می‌باشد.

بادام منقا

بادام منقا یکی از انواع بادام درختی است که به بادام منقا بادام کاغذی یا پوست کاغذی نیز می‌گویند. از ویژگی بادام منقا یا کاغذی این است که پوسته‌ی این بادام نازک است به طوری که با فشار دست شکسته می‌شود و دسترسی به مغز آن به راحتی امکان‌پذیر است.

بادام ربیع

بادام ربیع از دسته‌ی بادام‌های سنگی است. از مشخصات بادام ربیع این است که پوسته‌ی سفت و سختی دارد و براحتی قابل شکستن نیست. ظاهر میوه بادام ربیع به شکل تخم مرغ و بیضی شکل است. در خصوص مغز این بادام نیز باید گفت که مغز این بادام ۳۳ الی ۳۵ درصد می باشد.درصد دوقلو زایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد است.

بادام مامایی

یکی دیگر از مهم‌ترین بادام‌های درختی دیگر نیز بادام مامایی است که تفاوت‌های ظاهر آن باعث می‌شود که براحتی قابل تشخیص باشد. پوسته‌‌ی بادام مامایی سفت و سخت است و مغز آن کشیده است. پوسته‌ی این بادام نیز دارای رنگ روشن و طلایی‌ است.

از این مرکز خرید می‌توانید انواع بادام درختی شیرین را به صورت اینترنتی در هر نقطه‌ای که هستید سفارش داده و خرید نمایید.

خرید اینترنتی انواع بادام شیرین 

فروش اینترنتی بادام تلخ

علاوه بر بادام شیرین نوعی بادام درختی دیگر نیز وجود دارد که به آن بادام تلخ می‌گویند.

بادام تلخ مزه‌ی تلخی دارد. مهم‌ترین نکته در مورد این بادام این است که برخلاف بادام شیرین دارای سمی است که نسبت به بادام شیرین بسیار بیشتر است به طوری که خوردن ۷ عدد از آن خطر کشندگی دارد. بیشتر کاربرد بادام تلخ در تهیه‌ی روغن آن است.

از بادام‌ایران بادام تلخ نیز به صورت اینترنتی با قیمت مناسب به فروش می‌رسد.

فروش اینترنتی بادام تلخ 

فواید بادام درختی

ارزش غذایی بادام درختی بسیار بالا و متنوع است و مهم‌ترین نیازهای غذایی بدن را تامین می‌کند. از خواص  این بادام می‌توان به ترتیب به  فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر، پتاسیم، تیامین، نیاسین، روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث اشاره کرد.

از فواید بادام درختی برای سلامت جسم باید به تقویت و حفظ سلامت مغز،‌ پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت و سلامت استخوان، تنظیم کننده‌ی فشار خون، کاهش التهابات و… اشاره کرد.  همچنین بادام درختی فوایدی برای زیبایی نیز دارد که از آن میان باید به تامین ویتامین E برای پوست صورت، کاهش چین و چروک پوست، پاکسازی سموم بدن، کاهش تیرگی و سیاهی اطراف چشم و… اشاره کرد.

فواید بادام درختی