خرید بادام بسته‌بندی

بادام ‌ها از خشکبارهای بسیار مفید، مغذی و البته خوشمزه‌ای هستند که بسیار هم با طبع و ذائقه‌ی ما ایرانی‌ها سازگارند. حتماُ می‌دانید که بادام انواع و ویژگی‌های مختلفی دارد. بادام ایران مرکز فروش بادام به صورت هم کلی و هم جزئی است. در واقع برای خرید اینترنتی بادام‌های با مقدار کم و بسته بندی شده نیز می‌توانید از این مرکز اقدام به خرید کنید.

انواع بادام

بادام‌ها علاوه بر اینکه انواع مختلفی با نام گذاری‌های مختلف دارند بخاطر ویژگی‌ تلخ یا شیرین بودن خود نیز در دسته‌بندی بادام‌های تلخ یا بادام های شیرین قرار می‌گیرند.

از لحاظ ویژگی‌های ظاهری باید گفت درخت بادام شیرین دارای گلهای صورتی است که یعنی این درخت بادام شیرین بار می‌آورد اما درخت بادام تلخ دارای گلهای سفید است و این به معنی آن است که بادام تلخ به بار می‌آورد. از لحاظ ویژگی‌های ظاهری نیز مغز بادام تلخ به نسبت پهن‌تر و کوتاه‌تر از نوع شیرین است.

هر دو نوع این بادام‌ها در اصل بومی خاورمیانه است، اما قرن‌هاست که در مناطق اروپایی و آمریکایی نیز کاشته می‌شود.

انواع بادام

خرید انواع بادام

هرکدام از ابن بادام‌ها خواص ویژه‌ی خود را درزمینه‌های مختلف درمانی و آرایشی دارند. برای استفاده از هرکدام  از این‌ها باید اطلاعات لازم را در مورد کاربرد هرکدام داشت.

بادام تلخ یک میوه و دانه‌ی درختی است که عموماً  از آن، روغن مفیدی تهیه می‌شود که خواص درمانی زیادی دارد. باید بدانید که بادام تلخ خاصیت سمی دارد یعنی حاوی سمی به نام اسیدهیدروسیانیک است که در بدن به سیانید تبدیل می‌شود. خوردن 7 عدد بادام تلخی که فرآیند جداسازی سم بر آن انجام نگرفته می‌تواند سبب مسمومیت شدید برای افراد شود. پس حتماً دقت لازمه را در برابر بادام تلخ داشته باشید.

خرید انواع بادام

خرید بادام بهداشتی و بسته‌بندی

بادام تلخ و شیرین هر دو خواص درمانی مفیدی دارند که به تفکیک به آن اشاره می‌شود.

از خواص بادام شیرین پایین آورندگی كلسترول مضر خون و در نتیجه کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی است. تقویت سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از سرطان، آلزایمر، آب مروارید، سلامت پروستات، جلوگیری از ضعف ماهیچه، کاهش وزن، جلوگیری از سنگ کلیه، تسکین درد کبد، التیام و جوان‌سازی پوست شامل رفع چین و چروک، آکنه و تیرگی صورت، استحکام استخوان و تقویت لثه و دندان و… از دیگر فواید آن می‌باشد.

از بادام تلخ عموماً روغنی تهیه می‌شود که در صابون، نرم کننده و لوسیون های زیادی کاربرد دارد، اما از خواصی که از مغز آن به دست آمده این است که مغز را با مواد دیگری می‌توان ترکیب کرده و برای درمان دردهای زیر استفاده کرد.

ضماد مخلوط بادام تلخ آسیاب شده و سرکه برای رفع سر درد

ترکیب بادام تلخ و عسل برای پاکسازی کبد و طحال و رفع قولنج

مصرف بادام تلخ با نشاسته و نعناع برای رفع درد کلیه‌ها

مخلوط بادام تلخ و شیره‌ی انگور برای دفع سنگ کلیه

استفاده از خمیر بادام تلخ برای بهبود اگزما و رفع بوی بد پا و زیر بغل

توجه داشته باشید که بادام تلخ خاصیت سمی دارد و در مصرف آن باید با احتیاط عمل کرد مثلا یک عدد در میان مصرف بادام شیرین.

خرید بادام بسته‌بندی