فروش اینترنتی بادام مامایی از شهر سامان

بادام مامایی یکی از بادام‌های ایرانی است که در دسته‌ی بادام‌های درختی قرار می‌گیرد. بادام مامایی یکی از بهترین و معروف‌ترین بادام‌های درختی است. این بادام ویژگی‌هایی دارد که در این مطلب به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم. از این فروشگاه اینترنتی بادام مامایی از شهر سامان به صورت کاملاً اینترنتی به فروش می‌رساند.

خرید بادام مامایی با قیمت مناسب

بادام مامایی از بادام‌های درختی است. از مشخصات ظاهری که این بادام را از سایر بادام‌ها جدا می‌کند این است که پوسته‌ی این بادام سطح سفت و سختی دارد. رنگ آن روشن و طلایی‌ است. از دیگر ویژگی‌های این بادام نیز باید گفت که مغز درشت، کشیده و گاهاً دوقلو، چربی فراوان، خواص مغذی و مانند سایر بادام‌ها طعم شیرینی دارد.

از فواید و ارزش غذایی بادام‌ مامایی باید به ویتامینE، کلسیم، فسفر، آهن، منزیم، پروتئین، فیبر، منگنز، ریبوفلاوین، فسفر و چربی‌های سالم مورد نیاز بدن، روی، سلنیوم، مس و نیاسین اشاره کرد.

بادام درختی از جمله بادام مامایی در موارد مختلفی کاربرد دارد که می‌توان به مواردی مانند استفاده در صنایع آشپزی، صنایع شیرینی‌پزی، صنایع بهداشتی و آرایشی اشاره کرد.

برای خرید بادام مامایی با مناسب‌ترین قیمت با مرکز خرید بادام‌ایران تماس حاصل فرمایید.

خرید بادام مامایی با قیمت مناسب

خرید عمده‌ی بادام مامایی

بادام مامایی در استا‌ن‌های مختلف در ایران تولید می‌شود چرا که ایران دارای آب و هوای بسیار مناسب برای کشت و تولید بادام است. استان‌های نظیر استان‌های چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، فارس، آذربایجان شرقی، کرمان، مرکزی و زنجان این بادام کشت می‌گردد. در این میان استان چهارمحال و بختیاری از مهم‌ترین استان‌های تولیدکنند‌ه‌ی این محصول می‌باشند. شهرستان سامان که در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده‌است یکی از معروف‌ترین مراکز کشت و تولید بادام مامایی با کیفیت است.

برای کسانی که نیاز مصرفی‌شان به این محصول زیاد است خرید عمده از بادام‌ایران، بورس انواع بادام درختی ایرانی یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد چرا که در این مرکز انواع بادام درختی از جمله بادام مامایی بدون واسطه خرید و فروش می‌گردد و خریدار می‌تواند با خرید بادام از تولید کننده به بادامی با کیفیت با قیمتی مناسب‌تر دسترسی داشته‌باشد.

خرید عمده‌ی بادام مامایی 

 روش تشخیص بادام اصل و انواع مزه‌ی آن

بررسی ظاهری بادام: علائمی مانند سوراخ، کپک زدگی، لکه‌های قهو‌ه‌ای و سیاه نداشته‌باشد. همچنین مراقب رنگ‌های غیر مجاز خوراکی باشید. گاهی اوقات روی بادام‌ها از رنگ‌های غیرمجاز خوراکی استفاده می‌شود. برای تشخیص، یک دستمال مرطوب شده را بردارید و سطح بادام را پاک کنید، اگر رنگی بر دستمال مشاهده کردید به معنی استفاده از آن رنگ‌هاست.

چشیدن بادام: از مهم‌ترین علامت‌های مرغوبیت بادام بدون شک مزه‌ی آن است. مزه‌ی بادام یعنی طعم تازه، ترد و خوش مزه است و از مهم‌ترین علامت‌های بادام کهنه، طعم بیات و ماندگی، بوی ترشیدگی، رطوبت و نا می‌باشد.

انواع مزه‌ی بادام

بادام‌ها در انواع مختلف در بازار عرضه و توزیع می‌شوند.

بادام خام: بادام خام مغز بادامی است که هیچ گونه افزودنی‌ای ندارد و به صورت خام مصرف می‌شود.

بادام شور و مزه‌دار: این بادام در طی فرآیندی نمکین شده و برشته می‌گردد. این نوع بادام بیشتر از بادام خام در بازار محبوب و پرطرفدار است.

 روش تشخیص بادام اصل و انواع مزه‌ی آن