عرضه‌ی عمده‌ی بادام زمینی

بادام زمینی یکی از انواع بادام‌هایی است که هم در آجیل و هم به صورت جدا استفاده می‌گردد و خوش خوراک نیز هست. در این مقاله به خواص و ویژگی‌های یک بادام  زمینی خوب می‌پردازیم. فروشگاه بادام‌ایران با عرضه‌ی عمده بادام زمینی درکنار شماست.

خواص درمانی بادام زمینی

تامین ویتامین از مهم‌ترین خواص پوست بادام زمینی است و منبع بسیار قوی‌ای از آنتی اکسیدان می‌باشد. بادام زمینی به حفظ سلامت استخوان با آهن و کلسیمی که دارد کمک می‌نماید. توصیه می‌شود برای حفظ سلامت مغز و دوری از آلزایمر از مصرف بادام زمینی غافل نشوید چرا که مصرف نیاسین یا ویتامین ب ۳ تاثیر مستقیمی بر سلامت مغز دارد و بادام زمینی نیز حاوی نیاسین است. از دیگر فواید بادام زمینی کنترل قند خون می‌باشد به طوری که به جذب کلسیم، چربی و کربو هیدرات از طریق منگنز کمک می‌کند و سطح قندخون کنترل می‌شود. از دیگر خواص جذاب این ماده، تاثیر بر سلامت پوست است و به جوانسازی پوست بسیار کمک می‌کند. مبارزه با افسردگی یکی دیگر از تاثیرات بادام زمینی است. علت احساس افسردگی سطح پایین سروتونین است. برای اینکه ترشح مواد شیمیایی برای این مورد بیشتر شود تریپتفون موجود در بادام زمینی، این کار را می‌کند و از این احساس ناخوشایند جلوگیری کرده و یا آن را کاهش می‌دهد. شاید جالب باشد بدانید که بادام زمینی در مبارزه با سرطان نیز موثر است، ماده‌ی اسید کوماریک توانایی خطر سرطان معده و روده را کاهش می‌دهد. این کار باعث می‌شود سلول‌های سرطانی کاهش یابند و در نهایت باید به سهولت باروری و سلامت نوزادان اشاره کرد. تولد کودکان مبتلا به اختلالات عصبی جدی یا نقص لوله عصبی با ماده‌ای به نام اسید فولیک کاهش پیدا می‌کند. اگر مصرف به‌اندازه‌ی بادام زمینی در دوران بارداری یا قبل از آن انجام شود، احتمال بیماری تا 70 درصد کاهش پیدا می‌کند.

خاص درمانی بادام زمینی

خرید بادام زمینی با کیفیت

حال شاید سوال شما نیز باشد که از کجا متوجه شویم که بادام زمینی‌ای که قصد خرید آن را داریم مرغوب و تازه است یا کهنه است و کیفیت لازمه را ندارد؟

آسان‌ترین راه و بدیهی‌ترین راه خوردن یک عدد از بادام‌زمینی‌هایی است که قصد خرید آن را دارید. وقتی بادام زمینی تازه باشد باید مزه‌ی خوشمزه‌ای زیر زبانتان بیاید، ترد و خوش طعم باشد. از نظر ظاهری نیز بادام زمینی موردنظر، باید سفید، صاف و یکدست باشد و روی آن کپک و سایر نشانه‌های کهنگی را حس نکنید.

اگر قصد دارید بادام زمینی‌هایی را تهیه‌کنید که از پوسته‌ی اصلی خود جدا نشده‌اند و در پوسته‌ی اصلی در حال عرضه‌ هستند برای اینکه مغز بادام در پوشش قرار دارد دو راه برای تشخیص مرغوبیت محصول وجود دارد. اولین راه که راه ساده و بدیهی‌ای است این است که پوسته‌ را بشکنید و ظاهر بادام را ببنید و حتی میل کنید تا کیفیت خوراک آن نیز به دستتان بیاید. اما اگر به هردلیلی نمی‌توانید، از حس شنوایی خود کمک بگیرید. یک بادام را برداشته و کنار گوش خود تکان دهید اگر صدایی نشنیدید بادام دارای درجه‌ی کیفی خوبی است چون بادام کهنه کوچک شده و در پوسته تکان می‌خورد.

خرید بادام زمینی