عرضه‌ی اینترنتی انواع بادام ایرانی

مغز بادام یکی از انواع آجیل‌های خوشمزه و البته مقوی با خاصیت‌های فراوان است. از فشرده کردن بادام، روغن بسیار مفیدی نیز تهیه می شود. اما شاید شما از آن دسته افرادی باشید که برایتان سوال باشد چگونه بادام و روغن بادام اصل را باید تشخیص داد و چگونه از بادام نگهداری کرد تا کیفیت آن حفظ شود. ما در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت. فروشگاه بادام‌ایران با عرضه‌ی اینترنتی انواع بادام ایرانی، زمینه‌ی یک خرید مطمئن را فراهم کرده است.

 

فواید بادام و روغن بادام چیست؟

بادام حاوی انواع ویتامین، پروتئین، کلسیم، روی و… می‌باشد و برای کسانی که به خوردن تنقلات علاقه‌مندند یکی از بهترین گزینه‌های مورد نظر است.

بادام‌ها در انواع مختلف و گوناگون به بازار عرضه می‌شود و در این میان بعضی بادام‌ها بو داده و بعضی‌ها هم خام می‌باشند.

روغن بادام نیز فواید ویژه‌ای مخصوصاً برای پوست، مو و زیبایی دارد که برای کسانی که به دنبال راه‌های غیر شیمیایی یا کم هزینه هستند توصیه می‌شود.

اما چگونه باید تازگی این محصولات را تشخیص داد؟

فواید بادام و روغن بادام

تشخیص کیفیت بادام در هنگام خرید

زمانی که بادام کهنه شود در پوست خود کوچک می‌شود. هنگام خرید می‌توانید آن را بردارید و بشکنید تا اندازه‌ی آن را در پوست ببینید. یا یک بادام را کنار گوش خود تکان دهید، اگر صدا داد یعنی بادام در پوست کوچک شده و تکان می‌خورد. اگر مغز بادام در پوست آن سفید و یکدست بود، سالم است اما اگر زرد رنگ بود با خط‌‌ هایی مانند کندوی زنبور یعنی کیفیت و استاندارد موردنظر را ندارد. بادام خوب و با کیفیت، طعم و مزه‌ی خوشمزه‌ای دارد. ترد است و خوش‌خوراک.
اگر هم احیاناً بادام کهنه خریدید و مصرف کردید، نگران مسمویت و… نباشید، تنها تفاوت آن با بادام خوب در طعم و مزه است.

تشخیص کیفیت بادام در هنگام خرید

تشخیص کیفیت روغن بادام تلخ و شیرین در هنگام خرید

روغن‌های بادام نیز از محصولاتی است که با توجه به نوع بادام، دو نوع روغن بادام تلخ و شیرین تهیه می‌شود. لازم است تا اطلاعاتی هم درباره تشخیص تلخ یا شیرین بودن آن و هم کیفیت و استاندارد آن داشته‌باشیم.

بادام تلخ؛ مایع این روغن شفاف است و به رنگ زرد روشن. اگر که این روغن کهنه شود، مایع آن نیز کدر خواهد شد.

بوییدن  این روغن نیز در تشخیص آن به شما کمک خواهد کرد. بوی این روغن قوی و تلخ است و از روی همین تلخی می‌توان از روغن بادام تلخ بودن آن مطمئن شد.

نکته‌ی قابل توجه اینکه روغن بادام تلخ به دلیل خاصیت سمی‌ای که دارد فقط باید به صورت موضعی استفاده شود.

روغن بادام شیرین؛ یکی از اصلی ترین روش تشخیصی این روغن بادام، بو کردن آن است. البته به دلیل اینکه بعضی فروشنده‌ها ممکن است از مواد شیمیایی استفاده کنند امکان اشتباه وجود دارد. بهترین راه خرید از فروشگاه های معتبر است.

تشخیص کیفیت روغن بادام در هنگام خرید

نگهداری از بادام و روغن بادام پس از خرید

بادام را در جای خشک و خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید. زیرا که آنتی اکسیدان‌ بادام در صورت حفظ بادام در شرایط نگهداری مطلوب، تا مدت زمان بسیار طولانی می‌تواند حفظ شود. دلیل فاسد شدن این دانه در هوای آزاد، چربی زیاد آن است.
تحقیقات ثابت کرده‌است  که بادام خام بسته‌بندی شده در شرایط خنک و تاریک تا دو سال می تواند بماند. همین شرایط برای بادام بو داده شده هم صدق می‌کند ولی ماندگاری کمتری دارد.
در مورد نگهداری روغن بادام نیز باید گفت که این روغن به راحتی با اکسیژن هوا اکسید می‌شود، پس حتماً آن را در ظرف در بسته قرار بدهید و درب را محکم ببندید تا از نفوذ هوا جلوگیری شود و همچنین در محیط تاریک و سرد نگهداری شود.

نگهداری از بادام و روغن بادام