فروش سراسری بادام سفید با کیفیت

بادام‌ها خشکباری هستند که در انواع مختلف کشت و تولید می‌شوند. بادام یکی از مغزهای خوشمزه‌ای است که دارای انواع مختلفی است. در این مقاله به آشنایی با بادام سفید می‌پردازیم. بادام‌ایران با بخش فروش سراسری بادام سفید مرغوب آماده‌ی خدمت رسانی در سراسر ایران است.

خرید بادام سفید بی واسطه

بادام‌ ها انواع مختلف دارند. یکی از آن‌ها بادام درختی است و دسته‌ی بادام درختی‌ها نیز به انواع مختلف دسته‌بندی می‌شوند. یکی از آن‌ها بادام سفید است.

به بادام سفید بادام محب علی نیز می‌گویند. بادام درختی در نقاط مختلف ایران کاشت می‌شود. بادام سفید از محبوب‌ترین و بهترین‌ بادام‌های درختی‌ای که در ناحیه‌ی کردستان کاشت و تولید می‌شود. استان چهار محال بختیاری را می‌توان از عمده تولید کنندگان این نوع بادام در ایران دانست. دلیل مرغوبیت بادام سفید در این منطقه شرایط اقلیمی و آب و هوای مناسب استان چهار محال بختیاری است. از ویژگی‌های ظاهری این بادام به پوسته‌ی آن می‌توان اشاره کرد پوسته‌ی این بادام نازک است و درصد مغز آن حدود ۵۵% است.

 

خرید بادام سفید بی واسطه

خواص بادام درختی

مغز بادام، فواید فراوانی دارد از جمله مقدار زیادی چربی‌های غیر اشباع، فیبر، پروتئین گیاهی، روی، مس و منیزیم. بادام دارای انواع ویتامین‌ها نیز می‌باشد که به سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها کمک می‌کند. بادام یکی از موادی است که مصرف روزانه‌ی آن به افراد، مخصوصاً کودکان توصیه می‌شود چرا که به دلایل دارا بودن ترکیبات فوق، یک منبع انرژی فوق‌العاده محسوب می‌شود. بادام علاوه بر تأمین کنندگی انرژی مورد نیاز بدن در بهبود مشکلات جسمی و یا پیشگیری از بیماری‌ها نیز موثر است.

بادام سرشار از چربی است اما نگران نشوید! چربی‌های بادام مفید است و اتفاقاً کلسترول را کنترل می‌کند.

بادام به دلیل داشتن فیبر کمک می‌کند تا از بروز بیماری دیابت پیشگیری شود.

بادام به رشد ذهنی افراد مخصوصاً کودکان کمک می‌نماید و همچنین در زمان استفاده مادر در دوران بارداری از بروز نقص‌های تولدی جلوگیری می‌کند.

بادام با داشتن مقدار قابل توجهی کلسیم و فسفر موجب می‌شود از پوکی استخوان که یکی از مشکلات افراد در میان سالی است جلوگیری شود. هم‌چنین در تقویت استخوان و دندان‌ها نیز موثر است.

بادام به دلیل اینکه حاوی پروتئین زیادی است برای کسانی که می‌خواهند ماهیجه‌های خود را تقویت کنند گزینه‌ی مناسبی است.

خواص بادام درختی

فروش اینترنتی بادام سفید

مغز بادام متنوع و مختلف است. یکی از این کاربردها که بدیهی‌ترین کاربرد آن است در آجیل است که بصورت خام و شور در آجیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما کاربرد بادام‌ها به این مورد خلاصه نشده و علاوه بر مصارف خوراکی، در صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی، شیرینی پزی نیز استفاده می‌شود. از فرآورده‌های آن می‌توان به مواردی از قبیل؛ خلال بادام، پرک بادام، روغن بادام و شیر بادام اشاره کرد. از خلال بادام در تزئین شیرینی و غذا استفاده می‌‌گردد. روغن بادام نیز خواص بسیاری برای پوست و مو دارد که حتماً در موارد آرایشی و بهداشتی با آن برخورده‌اید. از بادام دو نوع روغن تلخ و شیرین تهیه‌ می‌شود که البته باید اشاره کرد استفاده از روغن بادام تلخ به دلیل سمی بودن موارد احتیاطی خود را دارد.

فروش اینترنتی بادام