عرضه‌ی کلی جزئی انواع بادام

بادام‌ها یکی از اجزای لاینفک آجیل‌های ایرانی است که در مراسم مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله به بادام و انواع و فرآرده‌های آن خواهیم پرداخت. بادام‌ایران با عرضه‌ی انواع بادام به صورت کلی و جزئی در خدمت شماست.

خاصیت بادام

مغز بادام، فواید فراوانی دارد از جمله مقدار زیادی چربی‌های غیر اشباع، فیبر، پروتئین گیاهی، روی، مس و منیزیم. همچنین بادام دارای انواع ویتامین‌ها نیز می‌باشد که به سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها کمک می‌کند. بادام یکی از تنقلاتی است که مصرف روزانه‌ی آن به افراد، مخصوصاً کودکان توصیه می‌شود چرا که به دلایل دارا بودن ترکیبات فوق، یک منبع انرژی فوق‌العاده محسوب می‌شود. بادام علاوه بر تأمین کنندگی انرژی مورد نیاز بدن در بهبود مشکلات جسمی و یا پیشگیری از بیماری‌ها نیز موثر است.

بادام‌ها به بادام درختی، زمینی و هندی تقسیم می‌شوند.

خاصیت بادام

فروش بادام بسته‌بندی شده

بادام‌ها علاوه بر تنوع شکل و مزه‌ای که دارند در بازار نیز با انواع طعم‌های مختلف عرضه می‌شوند. مخصوصاً بادام درختی که علاوه بر عرضه‌ی به صورت خام در مزه‌های زیر نیز خرید و فروش می‌شوند.

بادام بو‌داده و برشته: این نوع بادام یکی از مغز بادام‌هایی است که برشته شده و ترد و خوشمزه است. رنگ قهوه‌ای مغز بادام در اثر برشته‌شدن تیره‌ می‌شود، اما بافت درونی آن تیره نمی‌شود و باید ترد باشد.

بادام نمکی: در این نوع بادام، در مرحله برشته‌کردن، آن را با نمک مزه‌دار می‌کنند. ممکن است آب‌لیمو و گلپر نیز اضافه شود. در آجیلی که به آجیل شیرین معروف است، معمولًا در مرحله فرآوری به مغز بادام شکر هم می‌زنند.

بادام خام: بادام به صورت خام و بدون هیچ افزودنی و مزه‌دار شدنی نیز در بازار یاقت می‌شود. بادام خام ایرانی ارگانیک و طبیعی است. اما ممکن است نگران باکتری‌های احتمالی باشید در این صورت می‌توانید بعد از خرید بادام‌ها را در فر یا بخارپز در دمای ۱۶۰ فارنهایت به‌مدت ۱۵ دقیقه ضدعفونی کنید.

بادام ایران، بادام را هم به صورت عمده و هم جزئی به فروش می‌رساند. برای خرید به صورت جزئی بسته‌بندی بادام بسیار مهم است. بسته‌بندی بادام‌ها باید مناسب برای محصولی مانند آجیل باشد و در برابر عواملی مانند رطوبت و نفوذ هوا مقاوم باشند. بادام ایران با بسته‌بندی‌های مناسب بادام، فروش به صورت جزئی مطمئن را فراهم کرده‌است.

فروش بادام بسته بندی

خرید عمده‌ی بادام‌های ایرانی

بادام‌ها علاوه بر مصرف خوراکی، فرآورده‌هایی دارند که نمی‌توان از آن غافل بود. این فرآورده‌ها عبارتند از روغن بادام، شیر بادام، خلال بادام، پرک بادام، پودر بادام، آرد بادام، کره‌ی بادام که از بادام‌های زمینی و هندی تهیه می‌شود.

عموماً خلال بادام و پرک بادام در موارد آشپزی و شیرینی‌پزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جالب است بدانید که از پوست بادام نیز خمیر دندانی طبیعی تهیه می‌کنند که برای سفیدی دندان موثر است. روش ساخت این خمیر دندان به این طریق است که پوست چوبی بادام را روی توری و شعله گذاشته و صبر می‌کنند تا کاملاً ذغال شود و در ادامه ذغال‌ها را آسیاب و سپس الک کرده تا کاملاً نرم و یکدست شوند. بعد به آن نمک را اضافه کرده و از ترکیب به دست‌آمده استفاده می‌کنند.

خرید بادام عمده