خرید بادام زمینی از تولید کننده

بادام از مغزهایی است که انواع مختلف دارد. یکی از آن‌ها بادام زمینی است که بسیار خوشمزه و پرفایده‌ است. در این مطلب به بررسی فواید بادام زمینی می‌پردازیم. ضمناً برای تهیه و خرید بادام زمینی از تولیدکننده می‌توانید از درگاه اینترنتی پیش‌رو براحتی اقدام کنید.

 

عرضه‌ی بادام زمینی برای سلامتی

تامین ویتامین

شاید باور نکنید اما پوست بادام زمینی منبع بسیار قوی‌ای از آنتی اکسیدان است و دارای محتوای بالایی از فیبر رژیمی است.

حفظ سلامت استخوان

مقادیر آهن و کلسیمی که در کره‌ی بادام زمینی وجود دارد، مهم ترین عامل انتقال اکسیژن به خون و بهبود استخوان‌های سالم و قوی است.

حفظ سلامت مغز از آلزایمر

مصرف نیاسین یا ویتامین ب ۳ تاثیر مستقیمی بر سلامت مغز دارد. بادام زمینی، سرشار از نیاسین است و مصرف این ماده، اختلالات مربوط به حافظه مثل بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

کنترل قند خون

بادام زمینی به جذب کلسیم، چربی و کربو هیدرات از طریق منگنز کمک می‌کند و از این طریق سطح قند خون را تنظیم می‌کند.

 سلامت پوست

بادام زمینی حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان است. وقتی بادام زمینی آب پز شود، فعال‌تر نیز می‌شود. عناصری مثل جنیستین و آنتی اکسیدان به نام بیوچنانین مشکلات ناشی از رادیکال‌های آزاد را در پوست بهبود می‌دهد و از این طریق به جوان‌تر کردن پوست کمک می‌کند.

پیشگیری از چاقی

اضافه وزن یا همان چاقی یکی از مشکلاتی است که بعضی افراد با آن درگیر هستند. به طور عمده مشاهده شده که زنان بیشتر درمعرض چاقی قرار دارند. برای مثال پس از مراحلی مانند حاملگی، تغییرات هورمونی، یائسگی یا افسردگی. مشاهده می‌شود زنانی که کره بادام زمینی را حداقل دو بار در هفته مصرف می‌کنند، ریسک کمتری در برابر چاقی دارند.

مبارزه با افسردگی

علت اصلی افسردگی سطوح پایین سروتونین است. برای اینکه ترشح مواد شیمیایی برای این مورد بیشتر شود تریپتفون موجود در بادام زمینی، این کار را می‌کند و در نتیجه با افسردگی مبارزه می‌شود.

مبارزه با سرطان

پلی فنولیک در غلظت‌های بالای بادام زمینی وجود دارد. ماده‌ی اسید کوماریک توانایی خطر سرطان معده و روده را کاهش می‌دهد. این کار باعث می‌شود سلول‌های سرطانی کاهش یابند.

سهولت باروری

تولد کودکان مبتلا به اختلال عصبی جدی یا نقص لوله عصبی با ماده‌ای به نام اسید فولیک کاهش می‌یابد. اگر مصرف بادام زمینی در دوران بارداری یا قبل از آن انجام شود، احتمال بیماری تا 70 درصد کم می شود.

 عرضه‌ی بادام زمینی برای سلامتی

معایب و مضرات بادام زمینی

آلودگی بادام زمینی گاهی اوقات ممکن است که منجر به تولید مواد سمی شود. این موضوع باعث از دست دادن اشتها و تغییر رنگ چشم‌ها منجر به یرقان و مشکلات کبدی می‌شود.

آلرژی! یکی از مهم‌ترین آلرژ‌ی‌ها، آلرژی به بادام زمینی است. آلرژی می‌تواند به طور بالقوه خطرناک باشد. بنابراین افرادی که به این نوع بادام آلرژی دارند توصیه می‌شود از مصرف آن پرهیز کنند. بخوصوص اگر زنان بارداری باشند که در خانواده‌ی خود سابقه‌ی حساسیت به بادام زمینی داشته‌اند.

همچنین مواد موجود در بادام زمینی معمولاً به جذب مواد مغذی در بدن و کاهش ارزش غذایی که مصرف می‌شود، آسیب می‌رساند.

به افرادی که مشکل کیسه‌ی صفرا که معمولاً با درد ناگهانی در سمت راست شکم همراه است و سنگ صفرا دارند، توصیه می‌شود از خوردن بادام زمینی پرهیز کنند. در حالی که متناقض با این بیانیه، تحقیقاتی صورت گرفته است که نشان داده، مصرف کره‌ی بادام زمینی در حد متوسط، خطر سنگ صفرا را تا 25 درصد کاهش می‌دهد. این به این دلیل است که بادام زمینی توانایی کاهش کلسترول را دارد.

معایب و مضرات بادام زمینی