خرید بادام کاغذی به صورت کلی و جزئی

یکی از انواع بادام درختی بادام کاغذی است که در این مقاله به خواص و ویژگی‌های یک بادام درختی مرغوب می‌پردازیم. بادام‌ایران یکی از مراکز تجاری با سابقه در زمینه‌ی خرید و فروش بادام است که می‌توان انواع بادام را از جمله بادام کاغذی را به صورت کلی و جزئی از آن خرید کنید.

بادام کاغذی و فرآورده‌های آن

دلیل نامگذاری بادام درختی پوست نازک و شکننده‌ی آن است. بادام کاغذی از دسته‌ی بادام درختی‌ها هستند و بادام درختی سرشار از مواد مغذی و ترکیبات مفیدی مانند ویتامین E، کلسیم، فسفر، آهن و منیزیم، پروتئین، فیبر، منگنز، ریبوفلاوین، فسفر و چربی‌های سالم مورد نیاز بدن است. از دیگر موارد ترکیبات این بادام می‌توان به روی، سلنیوم، مس و نیاسین اشاره کرد.

باید گفت که بادام به‌عنوان یک میان‌وعده، بسیار مناسب است زیرا خیلی از مواد مغذی و ویتامین‌هایی که بدن در طول روز به آنها نیاز دارد را تأمین می‌کند.

از بادام نه تنها در آجیل یا مصرف جداگانه می‌توان استفاده کرد بلکه فرآورده‌های فراوانی نیز دارد. تعدادی از غذاها و دسر‌ها هستند که خلال یا پرک بادام یکی از مواد اصلی آن است مثل مرصع پلو، شله زرد، حریره‌ی بادام و… . همچنین خلال بادام در شیرینی پزی کاربرد دارد و شیرینی‌هایی از این دست بسیار پر طرفدار هستند.

از دیگر فرآورده‌ها باید به روغن بادام اشاره کرد که خواص بسیار زیادی بر درمان بیماری‌ها و سلامت پوست و زیبایی دارد.

همچنین شیر بادام و آرد بادام از دیگر فرآورده‌های این محصول خشکبار مهم است.

علاوه بر همه‌ی این‌ها از عصاره‌ی بادام در موارد آرایشی و بهداشتی از قبیل شامپو، کرم، صابون و… استفاده می‌گردد.

بادام کاغذی و فرآورده‌های آن 

فروش اینترنتی بادام پوست کاغذی

چه بادام را به صورت عمده خریداری کنید و چه جزئی، کیفیت بادام مهم است. نکاتی وجود دارند که ما را در تشخیص سریع‌تر کیفیت بادام یاری می‌کنند. نکاتی از قبیل:

خوردن بادام: از بدیهی‌ترین و بهترین روش‌ها، استفاده از حس چشایی است. مزه‌ی اصلی بادام کاغذی تازه، ترد و خوش مزه است. این مهم‌ترین علامت مرغوبیت آن محصول است. یک یا چند بادام را بردارید و بخورید تا از یکدستی مزه‌ها مطمئن شوید. اگر بادام، طعم غیر معمولی و بیات و ماندگی داشت بادام مرغوبی نیست.  از نشانه‌های دیگر نیز هرنوع بوی ترشیدگی، رطوبت و نا است.

بررسی شمایل بادام: یک دانه از بادام را برداشته و از وسط به دو نیمه تقسیم کنید. بادام سالم، صاف و سفید است. علائمی مثل سوراخ، کپک زدگی، لکه‌های قهو‌ه‌ای رنگ و سیاه از نشانه‌های بی‌کیفیت بودن مغز بادام است. یک مشت از بادام را نیز بردارید و بررسی کنید. بادام سالم و اصل در شکل، اندازه، رنگ و به طور کلی ظاهر یکدست است.

بررسی با یک دستمال مرطوب: گاهی روی بادام‌ها از رنگ‌های غیرمجاز خوراکی استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید تشخیص بدهید که آیا از رنگ‌های غیر مجاز خوراکی استفاده شده یا نه یک دستمال مرطوب شده را بردارید و سطح بادام را پاک کنید، اگر رنگی بر دستمال پدیدار شد به معنی استفاده از آن رنگ‌هاست. از خرید چنین بادام‌هایی اجتناب کنید چرا که منجر به بروز سرطان و ناراحتی‌های کبدی می‌شوند.

 

فروش اینترنتی بادام پوست کاغذی