بادام درختی یکی از معروف‌ترین خشکبارها می‌باشد. ایران مرکز تولید انواع بادام درختی با کیفیت بالا است. بادام درختی ویژگی‌هایی دارند که در بازار بادام به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که در این مطلب با انواع آن آشنا خواهید شد. برای خرید انواع بادام درختی ایرانی با قیمت ارزان با ما در بادام‌ایران که از مراکز عرضه‌کننده‌ی بادام می‌باشد تماس حاصل فرمایید.

خرید عمده و جزئی انواع بادام درختی با کیفیت

بادام ربیع: یکی از دسته‌های بادام درختی بادام سنگی است. بادام ربیع مانند سایر بادام‌های سنگی پوسته‌ای سفت و سخت دارد و برای شکسته‌شدن نیاز به ابزار مناسبی می‌باشد. مغز بادام ربیع ۳۳ الی ۳۵ درصد از کل بادام را شامل می‌شود. درصد دوقلو زایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد است. ظاهر بادام ربیع به شکل تخم مرغ و بیضی شکل است.

بادام مامایی: بادام مامایی دارای ویژگی‌های ظاهری متفاوتی است. این تفاوت‌ها عمدتاً در پوسته و رنگ است. پوسته‌‌ی بادام مامایی برخلاف بادام منقا سطح سفت و سختی دارد. رنگ این بادام نیز روشن و طلایی‌ است. در مورد مغز بادام مامایی باید گفت درشت و گاهاً دوقلو است با چربی فراوان

بادام منقا: مهم‌ترین تفاوت در ویژگی‌های بادام منقا به کاغذی بودن پوست آن است. پوسته‌ی این بادام بسیار نازک است و براحتی با دست شکسته‌ می‌شود به همین دلیل این بادام به بادام کاغذی مشهور است.

بادام تلخ: همه‌ی بادام‌های قبلی علی رغم تفاوت‌ها طعم شیرینی دارند اما بادام درختی‌ای نیز وجود دارد که طعم تلخ دارد. طبع این نوع بادام گرم و خشک است. ظاهر این بادام نیز همچون سایر بادا‌م هاست.

در بادام‌ایران، بورس انواع بادام‌های ایرانی، همه‌ی این انواع به دو صورت عمده‌ و چزئی یا در واقع بسته‌بندی شده به صورت کاملاً اینترنتی به فروش می‌رسند.

خرید انواع بادام درختی ایرانی با قیمت ارزان

انواع درجات کیفی بادام درختی

بادام درختی مانند هر محصول دیگری دارای درجات کیفی متفاوتی است که این موضوع طبعاً در قیمت آن نیز اثر می‌گذارد. در ادامه با انواع درجات کیفی مغز بادام‌ها آشنا خواهید شد.

مغز بادام سوپر: اولین درجه‌ی کیفی بادام درختی بادام سوپر است. ویژگی‌ ظاهری مغز بادام سوپر صاف و کشیده است و هیچ گونه چروکی ندارد. این مغز بادام به دو دسته‌ی مغز بادام زرین و مغز بادام معمولی تقسیم می‌شود.

مغز بادام سرتی: این مغز بادام مانند مغز بادام سوپر، مغزی است بدون شکستگی و خوردگی اما در دومین درجه‌ی کیفی بادام درختی قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های مغز بادام سرتی این است که تقریبا 50% تک مغز و 50% دوقلو می‌باشد.

مغز بادام لپه: این نوع مغز بادام نیز دو دسته است. لپه درجه یک که درصد شکستگی آن پایین است و لپه معمولی که درصد شکستگی آن بالا است. در واقع این بادام از ضایعات مغز بادام سرتی تهیه می‌شود.

مغز بادام معمولی: این نوع مغز بادام مخلوط و ترکیبی از همه‌ی درجه‌بندی‌های بادام‌های بالا از جمله سوپر، سرتی، لپه و دوقلو می‌باشد.

بهترین و درجه یک‌ترین بادام‌های درختی ایرانی را می‌توان از بادام‌ایران که مرکز خرید و فروش بادام‌های درختی است کاملآً آسان و اینترنتی از هر نقطه‌ای از کشور که هستید خریداری کنید.

انواع درجات کیفی بادام درختی