خرید و فروش بادام سنگی با بهترین قیمت

بادام سنگی یکی از انواع بادام‌های درختی است. برای آشنایی با خواص بادام سنگی و ویژگی‌های آن و تشخیص بادام سنگی با کیفیت با ما همراه باشید. بادام‌ایران مرکز خرید و فروش بادام سنگی با بهترین قیمت است و همواره در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد.

خواص بادام سنگی

یکی از انواع بادام درختی‌ها بادام سنگی است. نامگذاری این بادام به دلیل پوست ‌آن است که پوست سختی دارد و برای رسیدن به مغز آن حتماً باید شکسته شود. بادام‌ها بصورت خام، شور و بو داده وجود دارند. جالب است بدانید که بادام سنگی خود نیز به انواع مختلفی به نام بادام‌های ربیع، شمشیری و سهند تقسیم می‌گردد.

بادام سنگی همچون سایر بادام‌ها به دو صورت فله و بسته‌بندی قابل تهیه است. همچنین بادام سنگی به صورت خام و مزه دار شده و شور نیز عرضه می‌شود.

جالب است بدانید که بادام خام ماندگاری بیشتری دارند.

بادام سنگی یکی از انواع بادام‌هاست که سرشار از مواد مغذی همچون ویتامینE، کلسیم، فسفر، آهن، منزیم، پروتئین، فیبر، منگنز، ریبوفلاوین، فسفر و چربی‌های سالم مورد نیاز بدن است. همچنین روی، سلنیوم، مس و نیاسین نیز دارد. همه‌ی این‌ها در بادام، این میوه را را به یک میان‌وعده‌ی عالی و مناسب مخصوصاً برای کودکان تبدیل کرده‌است.

از مزایای بادام سنگی برای سلامتی می‌توان به تاثیر مثبت بر میزان هوش، حافظه، تنظیم کلسترول و جلوگیری از بیماری‌های قلبی، سلامت استخوان و دندان و لثه، دستگاه ایمنی، تنطیم فشار خون، جلوگیری از دیابت، جلوگیری از سرطان و… اشاره کرد.

خواص بادام سنگی

خرید بادام سنگی عمده

در هنگام خرید بادام‌ها نکاتی وجود دارند که به ما در تشخیص بادام خوب و مرغوب می‌توانند کمک کنند. این نکات عبارنتد از:

چشیدن بادام

جزء اولین و بهترین روش‌ها، استفاده از حس چشایی است. مزه‌ی اصلی بادام خوب و مرغوب، ترد و خوش طعم است و این مهم‌ترین نشانه‌ی کیفیت است. یک یا چند بادام را بردارید و بچشید، اگر بادام، طعم غیر معمولی و بیات و ماندگی داشت از نشانه‌های این است که بادام کهنه و نا مرغوب است. از نشانه‌های دیگر، هرنوع بوی ترشیدگی، رطوبت و نا می‌باشد. باید یادآور شد که معمولاً در بادام شور و بو داده به دلیل مصرف آبلیمو و فرآیند بو دادن تشخیص کهنگی کمی دشوار می‌گردد.

بررسی ظاهری بادام

از قوه‌ی بینایی خود کمک بگیرید. یک دانه از بادام را بردارید و از وسط به دو نیمه تقسیم کنید، اگر هر گونه سوراخ و یا کپک زدگی و لکه های قهوه ای رنگ و سیاه وجود داشته‌باشد به معنی این است که بادام کیفیت خوبی ندارد. همچنین وقتی یک مشت بادام را در دست بگیرید، آن‌ها باید هم‌ شکل و هم‌ اندازه و  هم‌ رنگ و یکدست باشند.

پاک کردن بادام با دستمال مرطوب

برای اینکه بتوایند تشخیص بدهید که آیا از رنگ‌های غیر مجاز خوراکی استفاده شده یا نه یک دستمال مرطوب شده روی‌ آن بکشید، اگر رنگی بر دستمال ظاهر شد به معنی استفاده از رنگ است. این رنگ‌ها موجب بروز سرطان و ناراحتی‌های کبدی می‌شوند.

اگر قصد تهیه‌ و خرید بادام سنگی را به صورت عمده داشته باشید می‌توانید با ما در ازتباط باشید.

 

خرید بادام سنگی عمده