خرید و فروش بادام کاغذی با بهترین قیمت

یکی از انواع بادام درختی بادام کاغذی است. در این مطلب با ویژگی‌ها و فواید بادام کاغذی آشنا می‌شویم. در بادام ‌ایران، یک مرکز تجاری با سابقه در زمینه‌ی بادام ایرانی، خرید و فروش بادام کاغذی با بهترین قیمت انجام می‌پذیرد.

خرید بادام کاغذی درجه یک

بادام کاغذی یکی از انواع بادام درختی و یکی از پرطرفدارترین بادام‌ها است. بادام درختی نیز یکی از مهم‌ترین گونه‌های بادام ایرانی می‌باشد.

از ویژگی‌های بادام درختی کاغذی باید گفت که پوسته‌ی این بادام نازک است به طوری که برخلاف بادام‌های دیگر مثل بادام سنگی با فشار دست شکسته می‌شود و دسترسی به مغز آن به راحتی امکان‌پذیر است و شاید بتوان گفت یکی از علت‌های محبوبیت این بادام در بازار نیز همین ویژگی‌ است. مزه‌ی این بادام بسیار خوش طعم و خوش‌‌مزه است. رنگ این بادام نیز قهوه‌ای روشن است.

ایران یکی از بهترین تولیدکنندگان بادام‌های مرغوب است و بادام کاغذی نیز یکی از آن‌هاست. با خرید از بادام‌ایران بدون واسطه بادام را از باغدار و تولید کننده تهیه خواهید کرد و بادام کاغذی درجه یک به دستتان خواهد رسید.

خرید بادام کاغذی درجه یک

انواع بادام کاغذی در بازار

بادام‌های درختی در دو نوع در بازار عرضه می‌شوند به صورت با پوست و بدون پوست یا در واقع مغز بادام. همچنین به لحاظ طعم و مزه نیز این بادام در دو نوع است؛

بادام پوست کاغذی خام: بادام پوست کاغذی خام هیچ افزودنی‌ای ندارد و تفت داده شده نیست. بلکه به صورت خام و ارگانیک عرضه می‌شود.

بادام پوست کاغذی شور: بادام کاغذی خام را در طی فرایندی نمکین می‌کنند. خیلی از افراد بادام‌های طعم‌دار و مزه دار را بیشتر از بادام خام و ساده دوست‌دارند. باید گفت فرایند نمکین کردن بادام می‌تواند هم روی مغز بادام صورت بگیرد و هم روی بادام با پوست. اگر مصرف نمک برایتان ممنوع است می‌توانید از بادام کاغذی خام استفاده کنید یا حتی از همین بادام که پوست آن نمکین شده‌است ولی باید مراقب باشید که نمک از از اطراف پوسته‌ها به خود بادام نفوذ نکرده‌باشد. چرا که این بادام‌ها مثل پسته‌های خندان نیمه باز هستند.

انواع بادام کاغذی در بازار 

تشخیص کیفیت بادام کاغذی

برای تشخیص بادام کاغذی دو روش بررسی ظاهر بادام و چشیدن بادام از بهترین راه‌های تشخیص کیفی بادام است.

بررسی ظاهری بادام: بادامی که سالم و مرغوب باشد باید از داخل سالم، صاف و سفید باشد. علائمی مثل سوراخ، کپک زدگی، لکه‌های قهو‌ه‌ای رنگ و سیاه و یکدست نبودن بادام‌ها از نشانه‌های عدم مرغوبیت است. همچنین مراقب استفاده از رنگ‌های غیر مجاز خوراکی باشید. برای تشخیص یک دستمال مرطوب شده را بردارید و سطح بادام را پاک کنید، وجود هر گونه رنگ می‌تواند نشانه‌ی استفاده از این رنگ‌ها باشد.

چشیدن بادام: یکی دیگر بهترین روش‌ها، استفاده از حس چشایی است. از مهم‌ترین علامت‌های مرغوبیت بادام، مزه‌ی اصلی بادام کاغذی یعنی طعم تازه، ترد و خوش مزه است. بادام کهنه طعم بیات و ماندگی دارد. از دیگر نشانه‌های عدم مرغوبیت نیز هر نوع بوی ترشیدگی، رطوبت و نا است.

یکی از بهترین راه‌ها برای خرید مطمئن بادام خرید از فروشگاه‌های معتبر است. بادام ایران یکی از عرضه‌کنندگان بادام‌های مرغوب در بازار است.

تشخیص کیفیت بادام کاغذی