خرید و فروش اینترنتی بادام سنگی مرغوب

محصولات بادام درختی یکی از اجزای اصلی خشکبار ایرانی است. این بادام‌ها در نقاط مختلف ایران کشت و تولید می‌شود که در این مطلب به بررسی بادام درختی از نوع سنگی می‌پردازیم. در بادام‌ایران به عنوان یک فروشگاه اینترنتی عرضه‌ی بادام درختی امکان خرید و فروش اینترنتی بادام سنگی مرغوب وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

فروش عمده بادام سنگی

بادام درختی سنگی یکی از شناخته‌شده‌ترین بادام‌های ایرانی است. این محصول ویژگی‌هایی دارد که آن را به بادام سنگی شهره کرده‌است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بادام پوسته‌ای سفت و سخت است تا جایی که برای شکسته‌شدن نیاز به ابزار مناسبی دارد. خود بادام سنگی نیز به سه نوع بادام سهند، بادام شمشیری و بادام ربیع تقسیم می‌شود. که هر کدام از این انواع نیز ویژگی‌های متمایز خود را دارند، برای مثال بادام ربیع شکل تخم مرغ و بیضی شکل است. پوسته‌‌ی آن نیز پوسته‌ای چوبی و سخت است. مغز این بادام ۳۳ الی ۳۵ درصد از کل بادام را شامل می‌شود. درصد دو قلوزایی این بادام نیز حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد می‌باشد. باید خاطر نشان کرد که این نوع از بادام سنگی یکی از پرطرفدارترین بادام‌های درختی سنگی در این مرکز فروش می‌باشد.

در این مرکز، به عنوان بورس انواع بادام درختی ایرانی بادام سنگی و انواع آن، مخصوصاً بادام ربیع به صورت عمده به فروش می‌رسد.

فروش عمده بادام سنگی 

ارزش غذایی بادام سنگی

بادام یکی از مغذی‌ترین مغزها در خشکبار ایرانی شناخنه شده‌است، چرا که ارزش غذایی بسیار بالا و متنوعی دارد که آن را به یکی از بهترین میان وعده‌ها برای تامین انرژی تبدیل کرده‌است. این خواص به ترتیب عبارتند از: فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر، پتاسیم، تیامین، نیاسین، روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث. به طور خلاصه از فواید بادام برای سلامتی باید به حفظ سلامت قلب، حفظ سلامت مغز و پیشگیری از بروز آلزایمر، حفظ سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان، حفظ سلامت پوست و مو و پیشگیری یا بهبود آسیب‌های پوست و مو، تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهابات، تنظیم فشارخون، افزایش میزان انرژی، جلوگیری از یبوست،‌ کمک به کاهش وزن و… اشاره کرد.

ارزش غذایی بادام سنگی 

قیمت بادام سنگی

بادام‌ها در بازار در دو شکل با پوست و با مغز عرضه می‌شوند. مغز بادام سنگی می‌تواند هم به صورت خام باشد و هم به صورت برشته و مزه‌دار شده. عموماً مغز بادام مزه‌دار در بازار بادام طرفدرار بیشتری دارد.

مغز بادام مزه‌دار:‌ مغز بادام برشته، بادامی است که در طی فرایند مخصوصی در کوره، ترد و خوشمزه می‌شود. این فرایند به این صورت است که روغن‌هایی مثل روغن سویا را برای برشته‌کردن به بادام اضافه می‌کنند. برای برشته کردن گاهی از نمک نیز استفاده می‌شود. نمکی کردن بادام هم روی بادام با پوست می‌تواند انجام شود و هم روی مغز بادام. پس از فرایند برشته کردن رنگ بادام تغییر می‌کند، اما رنگ داخلی همچنان باید سفید باشد.

مغز بادام خام: مغز بادام خام مغزی است که هیچ فرآیند برشته‌ کردن و نمکی کردنی را طی نمی‌کند و به صورت طبیعی در دسترس است. برای کسانی که بیماری‌های فشار خون یا قلبی دارند توصیه می‌شود از این نوع بادام استفاده کنند.

برای اطلاع از قیمت بروز بادام سنگی با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت بادام سنگی