خرید و فروش اینترنتی مغز بادام

بادام یکی از مغر‌های بسیار خوشمزه‌ است که عضو لاینفک آجیل ایرانی می‌باشد. خیلی از افراد بادام را به صورت جداگانه نیز مصرف می‌کنند. در این مقاله به بررسی انواع بادام خواهیم پرداخت. سایت بادام‌ایران برای خرید و فروش اینترنتی مغز بادام همواره آماده‌ی خدمت رسانی است.

راهنمای خرید مغز بادام

بادام‌ها در انواع مختلفی عرضه می‌شوند. این دسته‌ها شامل مغز بادام سوپر، مغز بادام سرتی، مغز بادام لپه و مغز بادام معمولی است.

به مغز بادام سوپر، تک مغز نیز گفته می‌شود و خود به دو نوع زرین و معمولی تقسیم می‌شود. بادام‌هایی که به صورت صاف و کشیده و بدون هیچ گونه چروک و در واقع به لحاظ ظاهری بسیار شکیل هستند، مغز بادام زرین نامیده‌ می‌شود. قاعدتاً نمونه‌ی معمولی‌تری از این نوع تک مغز معمولی است.

مغزی که بدون شکستگی و خوردگی که تقریبا 50% تک مغز و 50% دوقلو باشد را مغز بادام سرتی می‌نامند.

ضایعات مغز بادام سرتی مثل مغزهای شکسته را مغز لپه می‌گویند که باز خود این نوع به دو دسته تقسیم می‌شود؛ لپه‌ی درجه یک که درصد شکستگی آن کمتر است و لپه‌ی معمولی که درصد شکستگی آن بیشتر است.

و اما در نهایت مغز بادام معمولی ترکیبی از تک مغز، سرتی، لپه و دوقلو است.

انواع مغز بادام

فروش انواع بادام

بادام‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند به لحاظ طعم دو دسته‌ هستند. دسته‌ی اول بادام‌های ساده و خام بدون هیچ‌گونه افزودنی و دسته‌ی دیگر بادام‌های برشته‌شده که عموماً شور و بو داده است.

برای اینکه با فرایند بو دادن کمی آشنا شوید باید گفت که با استفاده از حرارت مستقیم و بدون استفاده از روغن و آب به عنوان انتقال دهندگان حرارت، مغز بادام را خشک و پخته مي‌‌کنند. بر خلاف دیگر روش‌های حرارت دهی و پختن، بو دادن به منظور خشکاندن و پختن مغز بادام استفاده مي‌‌شود. عمل بو دادن را در ماهی تابه‌های گود و دستگاه‌های مخصوص برشته‌سازی مثل آون توستر و مایکروويو انجام مي‌‌دهند. گاهی برای خوشمزه‌تر شدن و طعم دادن به مغزها از جمله مغز بادام در حین بو دادن از آبلیمو، سرکه، نمک، شکر و زعفران استفاده مي‌‌شود. اما حرارت و اضافه کردن مواد طعم‌دار مختلف بر خواص مواد مغذی آجیل‌‌ها و قابلیت جذب این مواد مغذی تاثیر مي‌‌گذارد.

فروش انواع بادام

ویژگی‌های بادام خام و بو داده

عموم مردم از مغز بادام‌هایی استقبال می کنند که طعم دارند و بو داده‌اند. چرا که خوشمزه‌ترند. اما باید بدانید که بو دادن فرآیندی است که طی آن ترکیب پروتئین‌های مواد غذایی را تغییر مي‌‌دهد. این فرآیند باعث از دست رفتن خواص آنتی‌اکسیدانی آجیل‌‌ها و کاهش امکان هضم پروتئين و از بین رفتن اسيدهاي آمينه ضروري می‌شود. در طی بو دادن از میزان غیر اشباع بودن چربی مغزها کم مي‌‌شود در نتیجه، خاصیت ضد سرطانی، ضد پیری و محافظت کنندگی در برابر بیماری دیابت و سایر بیماری‌های مزمن را از دست مي‌‌دهد. بودادن بسیاری از ویتامین‌های حساس به حرارت را مثل ویتامین B2 و ویتامین C و ویتامین E موجود در مغزها را تا میران زیادی از بین مي‌‌برد.

گاهی آجیل خام نیز حاوی قارچ و باکتری ‌می‌باشد. چرا که هنگام برداشت روی زمین افتاده‌اند که در اثر حرارت و بو دادن این باکتری‌ها می‌توانند از بین بروند.

در این میان از بهترین راه‌هایی که توصیه شده بو دادن بادام بدون مواد افزودنی در خانه است.

بادام خام و بو داده