خرید انواع بادام سنگی با بهترین قیمت

بادام درختی دارای انواع مختلفی است. یکی از انواع آن، بادام سنگی است که خود بادام سنگی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در این مطلب به بررسی انواع  آن‌ خواهیم پرداخت. برای خرید انواع بادام سنگی با بهترین قیمت با ما در ارتباط باشید.

خرید اینترنتی انواع بادام سنگی

همانطور که گفته شد یکی از انواع بادام درختی بادام سنگی است که یکی از مهم‌ترین بادام درختی‌های ایرانی می‌باشد. بادام سنگی خود به انواع مختلفی تقسیم می‌گردد. بادام سنگی به سه دسته‌ی بادام سهند، بادام شمشیری و بادام ربیع دسته‌بندی می‌شود.

بادام سهند: بادام سهند بادامی است با طعم بسیار مطلوب و خوشمزه. رنگ مغز بادام سهند تیره است و اندازه‌ی آن پهن و درشت می‌باشد و ۲۷ تا ۳۳ درصد از این بادام را تشکیل می‌دهد. باید گفت درصد دوقلویی مغز آن نیز ۸/۴ درصد است.

بادام شمشیری: نوع دیگری از بادام سنگی بادام شمشیری است که ظاهر میوه‌ی آن شبیه به چشم انسان است.، این بادام، پوستی سخت نسبت به سایر ارقام بادام سنگی دارد و به همین دلیل وزن آن سنگین است. این بادام نیز در دسته‌ی بادام‌های شیرین است.

بادام ربیع: بادام ربیع دسته‌ی سوم از انواع بادام سنگی است. بادام ربیع طعم شیرینی دارد. میوه این بادام به شکل تخم مرغ و بیضی شکل است. همچون سایر بادام سنگی‌ها روی آن‌ را پوست چوبی سختی پوشانده‌است. مغز این بادام ۳۳ الی ۳۵ درصد از کل بادام را شامل می‌شود. درصد دوقلوزایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد است.

شما می‌توانید برای خرید اینترنتی انواع بادام سنگی همین الان از این مرکز اقدام فرمایید.

خرید اینترنتی انواع بادام سنگی

عرضه‌ی انواع بادام سنگی در بازار

بادام سنگی در دو نوع به بازار عرضه می‌شود. بادام سنگی‌ها همچون سایر بادام‌‌ها به دو صورت؛ با مغز و با پوست در بازار عرضه می‌شوند. شکستن بادام سنگی راحت نیست و حتماً نیاز به ابزار خاصی دارد.

بادام‌ها از لحاظ درجه‌بندی در کیفیت نیز همچون سایر محصولات به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که به ترتیب شامل مغز بادام سوپر،‌ مغز بادام سرتی، مغز بادام لپه و مغز بادام معمولی است.

عرضه‌ی انواع بادام سنگی در بازار 

فواید بادام سنگی

از فرآورده‌های بادام سنگی می‌توان به روغن بادام، شیر بادام، ماسک بادام، خلال و پودر بادام، آرد بادام، دسر بادام، چای بادام، دمنوش پوست بادام اشاره کرد.

خواص بادام سنگی نیز همچون سایر بادام درختی‌ها عبارت است از، منبع غنی از فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر و پتاسم. همچنین بـادام دارای ترکیبات دیگری از جمله تیامین، نیاسین و روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث نیز می‌باشد. بنابراین شاید بتوان گفت این مغز در مقایسه با سایر اجزای تشکیل دهنده مخلوط آجیل، بالاترین مواد مغذی را دارد.

از فواید بادام برای سلامتی می‌توان به مواردی همچون حفظ سلامت قلب و پیشگیری از بروز سکته‌ی قلبی، حغظ سلامت مغز و پیشگیری از بروز آلزایمر، حفظ سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان، حفظ سلامت پوست و مو و پیشگیری یا بهبود آسیب‌های پوست و مو، تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهابات، تنظیم فشارخون، افزایش میزان انرژی، جلوگیری از یبوست،‌ کمک به کاهش وزن و…  اشاره کرد.

فواید بادام سنگی