خرید انواع بادام درختی اصل از تولید کننده

بادام درختی ایرانی یکی از محصولات مهم در بازار خشکبار است. بادام درختی بنا به ویژگی‌های متفاوت خود به انواع مختلفی تقسیم می‌گردد که در این مطلب به بررسی هر کدام از آن‌ها و همچنین سایر کاربردهای بادام درختی می‌پردازیم. در این مرکز فروش یعنی بادام‌ایران شما می‌توانید انواع بادام درختی اصل را از تولیدکننده خریداری نمایید.

فروش عمده‌‌ی انواع بادام درختی

بادام‌های ایرانی به به دو دسته‌ی مهم یعنی بادام درختی و زمینی تقسیم می‌شوند. بادام‌های درختی انواع مختلفی دارند که علی رغم مشابهت همه‌ آن‌ها در مزه و طعم جز بادام تلخ در ظاهر تفاوت‌هایی دارند که آن‌ها را به انواع و نام‌های مختلف تقسیم می‌کند. انواع بادام تلخ عبارتند از بادا‌م مامایی، بادام ربیع، بادام منقا و بادام تلخ

بادام ربیع

بادام سنگی یکی از دسته‌های بادام درختی است که خود دارای انواع مختلفی است. یکی از آن‌ها بادام ربیع است. از مشخصات بادام ربیع این است که پوسته‌ی سفت و سختی دارد و براحتی قابل شکستن نیست. ظاهر میوه بادام سنگی ربیع به شکل تخم مرغ و بیضی شکل است. در خصوص مغز این بادام نیز باید گفت که مغز این بادام ۳۳ الی ۳۵ درصد می باشد.درصد دوقلو زایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد است.

بادام منقا

یکی دیگر از بادام‌های پرطرفدار در بازار، بادام منقا است. در میان افراد بادام منقا به بادام کاغذی یا بادام پوست کاغذی نیز معروف است. از ویژگی بادام منقا یا کاغذی این است که پوسته‌ی این بادام نازک است به طوری که با فشار دست شکسته می‌شود و دسترسی به مغز آن به راحتی امکان‌پذیر است.

بادام مامایی

تفاوت‌های بادام مامایی نیز در ظاهر آن است که براحتی آن را قابل تشخیص می‌کند. با اینکه پوسته‌‌ی بادام مامایی سفت و سخت است اما چه پوسته چه مغز آن ظاهری کشیده دارد. پوسته‌ی این بادام نیز دارای رنگ روشن و طلایی‌ است.

بادام تلخ

بادام تلخ یکی دیگر از بادام‌های درختی است که مزه‌ی تلخی دارد. این بادام برخلاف بادام شیرین دارای سمی است که نسبت به بادام شیرین بسیار بیشتر است به طوری که خوردن ۷ عدد از آن خطر کشندگی دارد.

از این مرکز خرید انواع بادام درختی تلخ و شیرین به صورت عمده و جزئی را با قیمت مناسب می‌توانید خرید نمایید.

فروش عمده‌‌ی انواع بادام درختی 

مراکز تولید بادام درختی در ایران

ایران از استان‌هایی است که از بهترین مراکز تولید بادام درختی است. بادام درختی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، فارس، آذربایجان شرقی، کرمان، مرکزی و زنجان تولید می‌شود. جالب است بدانید که شاخص‌ترین استان در این میان استان چهارمحال و بختیاری است. بادام درختی علاوه بر تامین نیازهای بازار داخلی پاسخگوی نیازهای بازار خارجی و صادرات نیز هست.

در بادام‌ایران خریداران می‌توانند بادام درختی را از تولید کننده به طور مستقیم خرید نمایند و تولید کنندگان نیز محصولات خود را در این مرکز به فروش برسانند و در هر دو شکل دست واسطه کوتاه‌تر می‌گردد.

مراکز تولید بادام درختی در ایران

فرآورده‌های بادام درختی

ارزش غذایی بادام درختی بسیار بالاست. این بادام دارای ترکیبات غذایی مفیدی از جمله فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر، پتاسیم، تیامین، نیاسین، روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث می‌باشد

فرآورده‌های بادام

روغن بادام

شیر بادام

خلال و پرک بادام

فرآورده‌های بادام درختی