خرید عمده‌ی بادام سنگی با قیمت مناسب

بادام‌های درختی انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها بادام سنگی است. بادام سنگی درجه‌بندی‌ها و انواعی دارد که در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم. برای خرید عمده‌ی بادام سنگی با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

خرید و فروش بادام سنگی

بادام سنگی ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر بادام‌ها جدا می‌کند. این ویژگی‌ها عمدتاً در ظاهر است. چرا که بیشتر بادام‌های درختی از جمله بادام سنگی در داشتن طعم خوشمزه و شیرین تقربباً مشابه هم هستند.

بادام پوسته‌ای سفت و سخت دارد تا جایی که برای شکسته‌شدن نیاز به ابزار مناسبی می‌باشد. بادام سنگی به دو صورت با پوست و مغز در بازار عرضه می‌شود.

از مهم‌ترین استان‌های تولید کننده‌ی بادام درختی در ایران، استان چهار محال و بختیاری است. مزیت خرید از بادام‌ایران در این است که این بادام‌ها از تولید کننده بدون دخالت واسطه به دست خریدار می‌رسد. در بادام‌ایران خرید و فروش انواع بادام از جمله بادام سنگی خوب انجام می‌گیرد.

خرید و فروش بادام سنگی 

خرید اینترنتی بادام سنگی مرغوب

بادام همچون محصولات مختلف غذایی دارای درجه‌بندی هستند. هر کدام از طبقات درجه‌بندی بادام بنا بر ویژگی‌های ظاهری عناوین مختلفی به خود می‌گیرد. دسته‌بندی‌های کیفی بادام را بادام سوپر، سرتی، لپه و معمولی می‌توان دانست.

مغز بادام سوپر: این مغز بادام با کیفیت ترین نوع مغز بادام است. مغز بادام سوپر به دو نوع و دسته تقسیم می‌شود که شامل مغز بادام زرین و مغز بادام معمولی است.  مغز بادام سوپر صاف و کشیده است و هیچ گونه چروکی ندارد.

مغز بادام سرتی: مانند مغز بادام سوپر، مغزی است بدون شکستگی و خوردگی اما مغز بادام سرتی یک درجه پایین‌تر از درجه‌‌ی کیفی مغز بادام سوپر است. از ویژگی‌های مغز بادام سرتی این است که تقریبا 50% تک مغز و 50% دوقلو می‌باشد.

مغز بادام لپه: این بادام از ضایعات مغز بادام سرتی است. لپه درجه یک که درصد شکستگی آن پایین است و لپه معمولی که درصد شکستگی آن بالا است.

مغز بادام معمولی: این نوع مغز بادام ترکیبی از همه‌ی درجه‌بندی‌های فوق از سوپر، سرتی، لپه و دوقلو است.

بادام سنگی مرغوب را می‌توانید به صورت اینترنتی و آسان از بادام‌ایران خرید نمایید.

خرید اینترنتی بادام سنگی مرغوب

سایر کاربردهای بادام

بادام سنگی همچون سایر بادام درختی‌ها منبع غنی از فیبر، پروتئین، ویتامین ای، مس، منیزیم، فسفر و پتاسیم هستند. همچنین بـادام دارای ترکیبات دیگری از جمله تیامین، نیاسین و روی، فولات، ریبوفلاوین، ویتامین ب ۶ و ویتامین ث نیز می‌باشد. بنابراین شاید بتوان گفت این مغز در مقایسه با سایر اجزای تشکیل دهنده مخلوط آجیل، بالاترین مواد مغذی را دارد.

روغن بادام: روغن بادام یکی از اولین و مهم‌ترین و با ارزش‌ترین فرآورده‌های بادام درختی است. این روغن تاثیر زیادی در سلامت جسمی و زیبایی دارد.

شیر بادام: شیر بادام یکی دیگر از فرآورده‌های بادام است که در منزل هم براحتی قابل تهیه است و برای کسانی که مشکل گوارشی دارند امکان استفاده از شیر معمولی را ندارند یکی از بهترین جایگزین‌ها برای استفاده از شیر معمولی است.

خلال و پرک بادام: خلال بادام و پرک بادام از فرآورده‌هایی بادام هستند که بسیار در صنایع غذایی، شیرینی پزی و کیک پزی کاربرد دارد.

سایر کاربردهای بادام