بادام‌ها یکی از خشکبارهای فوق‌العاده خوشمزه در آجیل ایرانی است که مصرف آن می‌تواند تاثیر شگرفی بر سلامت و بهبود مشکلات جسمی داشته‌باشد. در این مقاله با بادام منقا آشنا می‌شویم. برای خرید بادام منقا با قیمت مناسب می‌توانید از مرکز خرید بادام ایران اقدام فرمایید.

درباره‌ی بادام منقا

شاید اسم بادام کاغذی یا پوست کاغذی به گوشتان خورده باشد. این بادام  همین بادام منقا است. دلیل نامگذاری بادام منقا به پوست کاغذی، پوسته‌‌اش است. پوسته‌ی بادام منقا بسیار نازک است و براجتی بر خلاف بادام سنگی با دست شکسته می‌شود و مغز آن در دسترس قرار خواهد گرفت.

نهال بادام منقا دیرگل است. به همبن دلیل مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و کوهستانی برای کشت آن مناسب است. زمان رسیدن میوه‌ی نهال منقا کمی متفاوت است؛ چرا که برخی باغداران تا رسیدن کامل و جدا شدن پوسته‌ی سبز از پوسته‌ی قهوه‌ای صبر می‌کنند و برداشت محصول را به تأخیر می‌اندازند.

منشأ اصلی نهال بادام منقا در مناطق آسیای غربی است. این نهال در ایران نیز رونق خوبی دارد.

حتماُ چغاله بادام دیده‌اید و یا خورده‌اید؛ جالب است بدانید که چغاله بادام میوه‌ی نهال بادام منقا قبل از رسیده شدن، است.

خرید عمده‌ی بادام منقا

بادام ها سرشار از موادی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر هستند. در ۱۰۰ گرم  بادام یک هشتم از نیازهای روزانه‌ پروتئین یک انسان وجود دارد.

بادام  و پوست: بادام  سرشار از ویتامین E است. این ویتامین در سلامت پوست و  طراوت و تازگی پوست بسیار مؤثر است. با مصرف بادام می توانید به مراتب پوست شاداب‌تری داشته باشید.

بادام  بهبود بیماری: بادام از موادی است که برای رفع یبوست، مخصوصاً یبوست کودکان توصیه‌ می‌گردد. اگر سرفه می‌کنید بادام سینه را نرم و صاف می‌کند. برای زخم روده و اسهال نیز بادام موثر است. بادام، مقوی معده است و قابض نیز هست. باید اشاره کرد بادام برای تقویت نیروی جنسی و بهبود درد کبد نیز اثر بخش است. همچنین چغاله بادام‌ها برای ریشه و لثه‌ی دندان نیز مفید است.

بادام همچنین از بیماری‌های مختلفی جلوگیری می‌کند از جمله سرطان، بیماری‌های قلبی و آلزایمر. همچنین بادام به تناسب اندام کمک می‌کند و از اضافه وزن جلوگیری می‌گردد.

بادام فرآورده‌های مختلفی مانند روغن بادام و شیر بادام نیز دارد. هر کدام فواید بسیار زیادی دارند. روغن بادام کاربرد زیادی در موارد آرایشی برای پوست و مو دارد و شیر بادام نیز برای کسانی که نمی‌توانند از شیر استفاده کنند و معده‌شان به لاکتوز حساس است بسیار مفید است.

مغز بادام در انواع مختلف در بازار ارائه می‌شود. بادام منقا، هم به صورت خام در دسترس است و هم به صورت بو داده و شور و هم به صورت خشک.

اگر در فکر کسب و کار با خرید و فروش بادام هستید بادام منقا یکی از گزینه‌های است که باید به آن توجه کنید چرا که بادام منقا یا پوست کاغذی در میان مردم طرفداران زیادی دارد. برای خرید مطمئن این بادام‌ها نیز می‌توانید از یادام ایران، بادام عمده را تهیه کنید چرا که هم قیمت مناسبی دارد و هم از تولید کننده و باغدرا به فروش می‌رسد.