خرید انواع بادام ایرانی مرغوب و ارزان قیمت

بازار بادام ایران انواع بادام های ایرانی مرغوب و ارزان قیمت را به بازار عرضه میکند. شما میتوانید برای خرید انواع بادام ایرانی مرغوب و ارزان قیمت از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاوران فروش این شرکت تماس حاصل کنید و اطلاعات کاملی در خصوص قیمت و انواع بادام های ایرانی مرغوب به دست آورید.

انواع بادام ایرانی مرغوب

بادام های ایرانی مرغوب انواع مختلفی دارند. بطور کلی بادام در انواع مختلفی مانند بادام درختی، بادام زمینی و بادام هندی در کشور موجود میباشد. بادام های درختی به دونوع بادام تلخ و بادام شیرین قابل تقسیم است. بادام سنگی جزء بادام های شیرین است اما به طور طبیعی کمی تلخ است، شکلی بیضی مانند دارد که قسمت بالای آن نوک تیز و قسمت پایین آن انحنا دارد پوسته ی این بادام بسیار ضخیم است و مغز بسیار چربی دارد. بادام مامایی همچون بادام سنگی پوسته ی ضخیمی دارد مغز بادام مامایی از بادام سنگی درشت تر است و رنگ روشنی دارد بادام کاغذی که به آن منقی نیز می گویند، پوسته ی بسیار نازکی دارد و براحتی با فشار انگشت شکسته می شود. بادام زمینی انواع مختلفی دارد که از معروف ترین آن ها می توان بادام زمینی خام ، شور، برشته، برشته شور، خراسانی، آستانه اشرفیه، گیلان، چینی را نام برد. انواع بادام هندی طعم دار، بادام هندی شور، زعفرانی و فلفلی است که نوع شور آن مصرف بالاتری در کشور را به خود اختصاص داده است.

انواع بادام ایرانی مرغوب

مرکز تولید انواع بادام ایرانی

مرکز تولید انواع بادام های ایرانی متفاوت است. به طور کلی نمی توان مکان خاصی را به عنوان مرکز تولید بادام درختی مشخص کرد. اما بادام درختی در استان فارس و استان چهارمحال بیشتر از استان های دیگر تولید می شود. انواع بادام زمینی در ایران با کیفیت بالا در مناطق شمال کشور به خصوص آستانه اشرفیه و پارس آباد مغان در همدان کشت می شود. با کیفیت ترین  بادام زمینی در آستانه اشرفیه کشت می شود. بهترین مکان برای رشد و پرورش درخت بادام هندی مناطق گرمسیری می باشند. چابهار یکی از مناطق مناسب در ایران برای کشت بادام هندی می باشد.

مرکز تولید انواع بادام

 بادام ایرانی ارزان قیمت

به علت شرایط نامناسب اقتصادی عده زیادی از مردم به دنبال بادام ایرانی ارزان قیمت هستند. خرید بادام پوست کاغذی نسبت به مغز بادام ارزان قیمت تر است. بادام پوست کاغذی علاوه بر ویژگی ارزان قیمت بودنش، ویژگی لوکس بودن را نیز دارا می باشد همچنین مشتری می توان با وارد کردن فشار کمی بر پوسته آن مغز آن را جدا کرد. به همین خاطر مشتریان تمایل بیشتری به استفاده و خرید بادام پوست کاغذی نسبت به انواع دیگر بادام در ایران دارند. همچنین به علت اینکه بادام پوست کاغذی در باغات ایران کشت میشود، مشتری میتواند خرید خود را بدون واسطه و مستقیم از باغدار انجام دهد که این امر باعث کاهش قیمت بادام پوست کاغذی می شود.

بادام ایرانی ارزان قیمت

خواص انواع بادام

انواع متفاوت بادام خواص بسیار دارند علاوه بر این تمام قسمت های درخت بادام مانند شکوفه، برگ و میوه آن دارای خاصیت است. از جمله خواص درمانی بادام درختی میتوان به نرم کردن سینه و گلو، درمان زخم روده ها و مثانه و اسهال، مقوی معده، مغز و اعصاب، مسکن سوزش و دردهای مجاری ادرار، هچنین پاک کننده روده است. به خاطر دارا بودن ویتامین ها و پروتئین و آهن، انرژی مورد نیاز بدن را افزایش داده و در پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله کم خونی، سرطان، بیماری قلبی، فراموشی، ضعف ماهیچه ها، مشکلات پروستات و تخریب سلول ها نقش بسزایی دارد. به استحکام و تقویت استخوان های کودکان کمک میکند. چغاله بادام برای تقویت لثه و ریشه دندان و درمان خشکی دهان مفید است. بادام به خاطر داشتن ویتامین D و منیزیم در انواع مختلف لوازم آرایشی و کرم هااستفاده می شود، به آبرسانی و نرم شدن پوست کمک میکند. روغن بادام ضد یبوست است. التهاب پوست و سوختگی را درمان میکندو خواب آور میباشد.

خواص انواع بادام